Bezkrólewie

W rozegranych dziś, trzecich derbach gminy Zabierzów, Akademia Piłkarska Zabierzów, bezbramkowo zremisowała z JKS Zelków. Zabierzowianie, będący w przekroju całego meczu drużyną wyraźnie lepszą, ponownie nie potrafili wykorzystać wielu dogodnych pozycji strzeleckich. 

W mecz lepiej weszli jednak prztyjezdni, gdy w 4 minucie po strzale Ciękosza musiał interweniował Herdzik (jedyny raz w pierwszej połowie). Akademia odpowiedziała trzy minuty później, ale uderzenie Ruszkiewicza wychwycił najlepszy w drużynie z Zelkowa - Wiecheta. W 15 minucie ładny strzał Skórskiego, również wyłapał bramkarz gości, zaś w kolejnej akcji w sytuacji sam na sam, Strojek minimalnie spudłował. Przed przerwą jeszcze dwukrotnie Akademia stwarzała sobie niezłe okazje, jednak uderzenia były niecelne.

Początek drugiej połowy ponownie lepiej rozpoczął się dla Zelkowa. W 50 minucie powinni oni wyjść na prowadzenie jednak w sobie tylko wiadomy sposób z trzech metrów do pustej bramki nie trafił Bruzda. Pomocnik gości po części zrehebilitował się, gdy jego mocny strzał z woleja z najwyższym trudem wybronił Herdzik. Ostatnie dwadzieścia minut gry zdominowała Akademia. Najpierw w 71 minucie świetnie zastawił się Salamon, ale jego uderzenie z lewej nogi nad poprzeczkę bramki przerzucił Wiecheta. W 76 z wolnego uderzał Więckowski, strzał odbił przed siebie Wiecheta i kapitalnie, instynktownie wybronił dobitkę Salamona z najbliższej odległości. Minutę później minimalnie przenióśł swoje uderzenie Strojek. Ten sam zawodnik w dobrej sytuacji już w doliczonym czasie gry uderzył zbyt anemicznie.

Po końcowym gwizdku sędziego, ze zdobytego punktu bardziej cieszyli się goście. Dla Akademii ta zdobycz, to raczej strata dwóch punktów, niż zdobycie jednego. Tak czy owak, przez najbliższe pół roku, a więc do czasu kolejnych derbów w gminie, zapanuje bezkrólewie.

AP Zabierzów: Herdzik - Wysokiński, Skwarczeński (81' Matys), Krauz, Królikowski - Ruszkiewicz (70' Kowalik), Strojek, Więckowski, Zalewski, Skórski (46' Owczarczyk) - Salamon

JKS Zelków: Wiecheta - Drewniak, Waś, Armatys (70' Malec), Rokosz (46' Makowski) - Trólka, Bruzda, Polański - Małodobry (46' Całek), Ogorzałek, Ciękosz