Z Wawelem na remis

Nie udało się juniorom starszym Akademii wywalczyć kolejnych trzech punktów w walce o awans do ligi małopolskiej. Na trudnym terenie zremisowali oni z Wawelem Kraków 1-1, mimo że do przerwy prowadzili. Skoro jednak nie można meczu wygrać, to trzeba go przynajmniej zremisować. W ostatecznym rozrachunku, ten punkt może okazać się i tak bardzo cenny.

Był to już 25 mecz Akademii w obecnych rozgrywkach I ligi. Legitymuje się ona bilansem 20 wygranych, 4 remisów i ledwie jednej porażki. Co istotne, podopieczni Rafała Jędrszczyka nadal wiosną, jako jedyna ekipa pozostają niepokonani. W przypadku dzisiejszej wygranej Dalinu Myślenice (bezpośredniego kontrkandydata do awansu) nad Rabą Dobczyce, przewaga Akademii w tabeli zmaleje do trzech punktów. Tym niemniej pamiętać należy, że to nasz zespół legitymuje się lepszym bilansem meczów bezpośrednich.

Do rozegrania pozostaje jeszcze pięć kolejek. Przed zbliżającą się 26 kolejką, Akademia może jednak bez walki dopisać sobie kolejne trzy punkty, gdyż planowany mecz z Przemszą Klucze nie odbędzie się z uwagi na wycofanie się tego zespołu z rozgrywek.