Seniorzy w Kocmyrzowie, Juniorzy z Wilgą Gołkowice

W najblizszą sobotę, 21 kwietnia o godz. 16:30, seniorzy Akademii Piłkarskiej Zabierzów zagrają w Kocmyrzowie z miejscowym Sokołem. Z kolei dzień później, 22 kwietnia o godz. 16, walczący o awans do ligi małopolskiej juniorzy starsi, zmierzą się u siebie z outsiderem z Gołkowic.

W meczu juniorów, nasz zespół będzie zdecydowanym faworytem, o czym przekonuje już pierwszy rzut oka na ligową tabelę. Niedzielny rywal na przestrzeni całego sezonu zgromadził ledwie jeden punkt i tym samym jest najsłabszy w całej stawce. Oczywiście Akademia nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów w tym spotkaniu, a więc o lekceważeniu przeciwnika nie może być mowy. W rozegranym jesienią meczu obu druzyn, nasz zespół wygrał pewnie i wysoko 8-0.

Jeśli chodzi o seniorów, to wydaje się, że czeka ich trudniejsze zadanie. Sokół jest bowiem rywalem niewygodnym, o czym można było przekonać się choćby w jesiennym meczu obu zespołów, zakończonym remisem 1-1. Nasz sobotni rywal zajmuje trzynaste miejsce w tabeli (Akademia jest dziewiąta) z dorobkiem 23 punktów.