Juniorzy młodsi zremisowali w Krzeszowicach ze Świtem

ŚWIT KRZESZOWICE - AKADEMIA PIŁKARSKA 2011 ZABIERZÓW   0:0

AP 2011: Długopolski - Trojan, Baster, Stygar, Korczek - Stawowski (45' Matacz), Mikołajski (68' Paciorek), Siuda, Buliński, Winnicki - Michałek

Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów po bardzo dobrym meczu zremisowali 0:0 w Krzeszowicach z miejscowym Świtem.

Jechaliśmy dzisiaj do Krzeszowic po trzy punkty i z takim nastawieniem wyszliśmy na ten mecz. Niestety pierwszą połowę przespaliśmy, chłopcy zagrali zachowawczo i bojaźliwie, bez przekonania w końcowy sukces. Mimo iż gospodarze w rundzie wiosennej grają zdecydowanie lepiej niż w pierwszej części sezonu to niczym nas nie zaskoczyli. Moi chłopcy dopiero po przerwie uwierzyli, że można strzelić Krzeszowiczanom bramkę. Nasze akcje nabierały tempa a gra wyglądała nareszcie tak jakbym ja sobie tego życzył. Stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej z nich nie zamieniliśmy na bramkę. Świt w drugiej połowie ograniczył swoje działania do wybijania piłki do przodu i liczył na skuteczność przy stałych fragmentach gry. Nam do zwycięstwa zabrakło czasu, być może tego zmarnowanego w pierwszej połowie. Jeżeli miałbym szukać plusów z tego meczu to, to że coraz lepiej organizujemy się całym zespołem gdy piłkę posiada przeciwnik, cieszy to, że nie straciliśmy bramki. Na pewno musimy bardzo ciężko pracować nad grą w ataku. Życzyłbym sobie jeszcze większego zaangażowania, konsekwencji i koncentracji wszystkich zawodników podczas meczu - relacjonuje Sławomir Solak, trener juniorów młodszych Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów.