Bez bramek z Clepardią

W meczu 21 kolejki rozgrywek krakowskiej V ligi, Akademia Piłkarska Zabierzów zremisowała bezbramkowo z Clepardią Kraków.

Przed meczem wydawało się, że osłabiona kadrowo Akademia będzie miała bardzo utrudnione zadanie, aby skutecznie przeciwstawić się aspirującej do gry w wyższej klasie rozgrywkowej Clepardii. Nic bardziej mylnego - to gospodarze przez 75 minut tego spotkania byli zespołem lepszym i do pełni szczęścia zabrakło wykończenia choćby jednej sytuacji. Najbliższy wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie był w 41 minucie Całek, ale jego strzał z 15 metrów poszybował minimalnie nad bramką. Ten sam zawodnik już 10 minut wcześniej po dobrej centrze Kuflika główkował tuż obok słupka. Gorąco pod bramką gości było także w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego z około 40 metrów, futbolówka nieznacznie minęła lewy słupek bramki Mytycha.

W drugiej połowie przez pierwsze pół godziny nie działo się nic szczególnie ciekawego. Na boisku dominowała twarda walka, głównie w środkowej strefie boiska. Brakowało przede wszystkim sytuacji podbramkowych, czy strzałów z dystansu. Dopiero w ostatnim kwadransie ożywili się przyjezdni i kilka razy bliscy byli zdobycia zwycięskiej bramki. Swoistą "piłkę meczową" zmarnował w 82 minucie Michalski, gdy w idealnej sytuacji fatalnie spudłował. Chwilę później groźny strzał oddał Wojniak, ale Herdzik nie miał żadnych problemów z jego wyłapaniem. W samej końcówce piłka jeszcze dwukrotnie mijała bramkę gospodarzy. Tym samym z bezbramkowego remisu, po meczu raczej zadowoleni byli tylko gospodarze. Clepardia zawiodła i na wygraną w tym meczu z pewnością nie zasłużyła.

AP Zabierzów - Clepardia Kraków 0-0

AP: Herdzik - Drewniak (90' Birut), Królikowski, Kapusta, Ruszkiewicz - Kuflik (70' Datoń), Krauz, Nawrocki (55' Śmiały), Strojek, Zalewski - Całek (58' Hurko)

Clepardia: Mytych - Rębisz, Turek, Miczek, Gumuła - Pietrzak, Bosak, Wojniak, Mączyński - Michalski, Mierzwa (61' Kulewicz)