Wygrana w Proszowicach

Piłkarze Akademii Piłkarskiej Zabierzów odnieśli cenne i niespodziewane zwycięstwo w 18 kolejce rozgrywek V ligi, pokonując Proszowiankę na jej terenie 2-0. Pierwszego gola zdobył Strojek w 71 minucie pewnie wykorzystując jedenastkę. Druga bramka padła dwie minuty później po trafieniu Zalewskiego. Warto dodać, że obie drużyny zmarnowały po jednym rzucie karnym. Najpierw na początku drugiej połowy pomylił się zawodnik gospodarzy, a w 77 minucie strzał Zalewskiego obronił Zawartka.

Tym samym przerwana została seria 12 gier bez porażki gospodarzy, zaś piłkarze AP Zabierzów dzięki wygranej awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli, tuż za plecy lokalnego rywala - Zelkowa. Kolejne spotkanie nasi zawodnicy rozegrają u siebie już w najbliższą sobotę o godz. 16, a rywalem będzie Słomniczanka.

Proszowianka - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 0-2 (0-0)

0-1 Strojek 71' karny, 0-2 Zalewski 73'

Proszowianka: Zawartka - Wrona, Szaporów, Jelonkiewicz, Sołek (76' Grzegorczyk) - T. Przeniosło, Gorzkowski, A. Przeniosło, Sowa (62' Kowalski) - M. Przeniosło, Perlik

AP Zabierzów: Herdzik - Wysokiński, Matys, Królikowski, Ruszkiewicz (86' Wróbel) - Kajak, Krauz, Strojek (90' Śmiały), Zalewski, Kuflik (90' Datoń) - Całek (66' Nawrocki)