Seniorzy najlepsi w turnieju Kmita Cup

Drużyna AP Kmity Zabierzów okazała się najlepsza w halowym turnieju Kmita Cup, który odbył się w minioną sobotę 11 stycznia 2020 r. na obiekcie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Zabierzowie. Podopieczni Marcina Rusina w trakcie zawodów wygrali wszystkie mecze, a zatem nie ma wątpliwości, że puchar przechodni został na kolejny roku „w domu” w pełni zasłużenie. Podium uzupełniły rezerwy Orła Bębło oraz przyjacielsko po remisie 3-3 Prokocim Kraków oraz Oldboje Kmity Zabierzów. Ten ostatni zespół bronił tytułu sprzed roku, ale tym razem w ostatecznym rozrachunku musiał zadowolić się trzecim miejscem.     

W fazie grupowej AP Kmita okazał się lepszy kolejno od Strażaka Kokotów (3-2), Kmity 91’ Zabierzów (1-0), Orła Bębło I (3-1) i Polanowic (5-0) Następnie w półfinale, nasz zespół ograł bardzo silny Prokocim 5-2, zaś w wielkim finale pokonał Orła Bębło II 4-0. W meczu o trzecie miejsce padł remis 3-3, a drużyny zgodnie postanowiły, by nie rozstrzygać tego pojedynku w serii rzutów karnych, przez co na najniższym stopniu podium stanęły Prokocim wraz Oldbojami Kmity, w barwach którego zobaczyliśmy m.in Pawła Szwajdycha, Krzysztofa Krauza, Piotra Powroźnika, Wojciecha Ankowskiego, Rafała Jędrszczyka czy Piotra Bagnickiego.

AP Kmita już w najbliższy weekend wezmą udział w kolejnym halowym turnieju. W Krakowie zagrają w VIII Memoriale im. Stanisława Syrdy w hali Bronowianki.

- Jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa w tym jakże ważnym dla nas turnieju. Triumf z kompletem zwycięstw i to na własnym terenie musi cieszyć i trudno było oczekiwać od naszej ekipy czegoś więcej. Rzecz jasna jesteśmy jeszcze na etapie zabawy z piłką, przed nami okres przygotowawczy podczas którego trzeba będzie się zabrać do pracy już na poważnie. To nie koniec zmagań turniejowych. Zaczęliśmy od drugiego miejsca podczas turnieju w Krzszowicach, potem triumf w Kmita Cup, a przed nami jeszcze turniej Bronowianka Cup - posumował Marcin Rusin, szkoleniowiec AP Kmita Zabierzów.

Nasz zespół wystąpił w składzie: Paweł Długopolski, Krzysztof Kawałek, Arkadiusz Juszczyk, Oleh Nadopta, Szymon Tyrała, Marcin Ryś, Jan Pawlak, Tomasz Świder, Kacper Woźniak   

Wyróżnienia indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – MARCIN RYŚ (AP KMITA)

NAJLEPSZY STRZELEC – TOMASZ ŚWIDER (AP KMITA)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – MATEUSZ KRZTOŃ (ORZEŁ II)

NAJLEPSZY OBROŃCA – KRZYSZTOF KRAUZ (KMITA OLD)

NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – (KAROL SIERANT)