XVI Kmita Cup wśród Orlików i Młodzików

W miniony weekend 7 i 8 grudnia na obiekcie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Zabierzowie, byliśmy świadkami ostatniej w tym roku kalendarzowym odsłony XVI Turnieju piłki nożnej Kmita Cup, organizowanego przez Akademię Piłkarską Kmita Zabierzów we współpracy z Gminą Zabierzów. W sobotę rywalizowały zespoły Orlików młodszych i Młodzików młodszych, zaś w niedzielę piłkarskie zmagania odbyły się wśród Orlików i Młodzików.

Po raz kolejny nie zabrakło zespołów z terenu naszej gminy. Obok wystawionych w sumie sześciu ekip gospodarzy – AP Kmity Zabierzów, wystąpiły także dwa zespoły AP Rudawa oraz jeden KP Bolechowice.   

Klasyfikacja zespołowa – Młodzik młodszy

1. Skawinka Skawina

2. Wiatr Ludźmierz

3. Orbita Bukowno

4. AP Kmita Zabierzów I

5. Wawel Kraków

6. KP Bolechowice

7. AP Kmita Zabierzów II

8. AP Rudawa  

Wyróżnienia indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – PATRYK STEKLA (SKAWINKA)

NAJLEPSZY STRZELEC – ROBERT ROSZAK (AP KMITA I)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – KACPER MOŻUCH (SKAWINKA)

NAJLEPSZY OBROŃCA – KAMIL CIĄGWA (WIATR)

NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – ALAN KANIA (ORBITA)


Klasyfikacja zespołowa – Orlik młodszy

1. Maszycanka Maszyce

2. Polonia Kraków

3. Błękitni Modlnica

4. Skawinka Skawina

5. AP Rudawa

6. MKS Trzebinia

7. AP Kmita Zabierzów I

8. AP Kmita Zabierzów II 

Wyróżnienia indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – KACPER KOPIJKA (MASZYCANKA)

NAJLEPSZY STRZELEC – MICHAŁ BIERNAT (BŁĘKITNI)

NAJLEPSZY BRAMKARZ – MICHAŁ KUCAŁA (POLONIA)

NAJLEPSZY OBROŃCA – TOMASZ STRĄCZEK (AP RUDAWA)

NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – KRYSTIAN MOŻUCH (SKAWINKA) 


Klasyfikacja zespołowa – Młodzik

1. Skawinka Skawina 

2. AP Kmita Zabierzów 

3. Wiatr Ludźmierz 

4. Laskowianka Laski 

5. Orzeł Sidzina 

6. Nadwiślan Kraków 

Wyróżnienia indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – ALEKSANDER MIGDAŁ (SKAWINKA)

NAJLEPSZY STRZELEC –BARTOSZ STROJNY (SKAWINKA)  

NAJLEPSZY BRAMKARZ – IGOR KAZIMIERCZAK (LASKOWIANKA)

NAJLEPSZY OBROŃCA – OLIWIER BUROWSKI (AP KMITA) 

NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – ADRIAN GARCZEK (WIATR)

 

Klasyfikacja zespołowa – Orlik

1. Zieleńczanka Zielonki 

2. Maszycanka Maszyce 

3. Radziszowianka Radziszów 

4. Polonia Kraków 

5. AP Kmita Zabierzów 

6. Orzeł Bębło 

7. Pogoń Miechów

8. Orzeł Sidzina 

Wyróżnienia indywidualne:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – KACPER WEITZ (ZIELEŃCZANKA)

NAJLEPSZY STRZELEC – JAN KUCAB (MASZYCANKA)  

NAJLEPSZY BRAMKARZ – SZYMON CIEPIELA (ZIELEŃCZANKA) 

NAJLEPSZY OBROŃCA – JAN KRUPNIK (RADZISZOWIANKA) 

NAJLEPSZY ROZGRYWAJĄCY – FRANCISZEK KUMA (POLONIA) 


Podczas ostatniego weekendu w sportowej rywalizacji wystąpiło w sumie 30 zespołów, zaś łącznie z wcześniejszymi turniejami dla dzieci w ramach XVI edycji Kmita Cup zaprezentowało się 66 zespołów młodzieżowych, co przełożyło się na liczbę blisko 700 młodych zawodników w kategoriach wiekowych od Skrzata do Młodzika. Trofea sportowe, w tym medale dla uczestników oraz statuetki i wyróżnienia indywidualne wraz z nagrodami, a także pamiątkowe puchary na przestrzeni obu dni wręczyli przedstawiciele Rady Gminy Zabierzów – Przewodniczący Henryk Krawczyk, Wiceprzewodniczący Wojciech Stępień oraz Przewodniczący Komisji Edukacji Andrzej Kaczmarczyk, a ponadto Sekretarz Gminy Zabierzów Bartosz Barański, Prezes AP Kmita Zabierzów Artur Gaweł i członek Zarządu MZPN i Wiceprezes AP Kmita Zabierzów Tomasz Ziarkowski.

Organizatorem Turniejów jest Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów.