Weekend za sześć punktów!

To był wreszcie bardzo udany ligowy weekend w wykonaniu obu naszych seniorskich zespołów, które solidarnie sięgnęły po trzy punkty. Jako pierwsi po komplet punktów dzięki wygranej 4-1 z Błękitnymi Modlnica w ostatniej kolejce rundy jesiennej V ligi sięgnęli podopieczni Marcina Rusina. Dzień później rezerwy pokonały 3-2 Płomień Jerzmanowice.  

Do meczu z Błękitnymi Modlnica, nasz zespół przystępował mocno zraniony po serii trzech porażek i zdeterminowany by poprawić sobie humory przed przerwą zimową. Dodatkowym czynnikiem mobilizującym była chęć zrewanżowania się rywalom z Modlnicy za ostatnią dotkliwą porażkę na szczeblu V ligi, która w znacznym stopniu przyczyniła się wówczas do spadku. W efekcie AP Kmita rozegrał bodaj najlepszy mecz w tej rundzie i pewnie pokonał Błękitnych 4-1. Od początku to nasz zespół dyktował warunki i po dwóch trafieniach Pawła Wojdały ustawił sobie mecz. Gdy tuż przed przerwą Pawlak podwyższył prowadzenie w zasadzie było po meczu. Gości dobił Tyrała, posyłając piłkę do siatki uderzeniem głową po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Gości stać było jedynie na honorowe trafienie Mączyńskiego, który w końcówce spotkania wykorzystał precyzyjne dogranie z bocznego sektora. Rozmiary zwycięstwa AP Kmity mogły być jeszcze wyższe, ale w kilku sytuacjach dobrze spisał się Janik lub miejscowym brakowało precyzji. Raz po strzale Wojdały piłka co prawda znalazła się w siatce, lecz arbiter dopatrzył się spalonego.

Nie zmienia to faktu, że podopieczni Marcina Rusina w bardzo dobrym stylu zakończyli walkę o ligowe punkty w 2019 roku. W sumie w 13 jesiennych spotkaniach AP Kmita wywalczył 15 punktów, co pozwoliło na zajęcie 10 miejsca w tabeli. 

AP Kmita Zabierzów - Błękitni Modlnica 4-1 (3-0)

1-0 Wojdała 12' 
2-0 Wojdała 16'
3-0 Pawlak 44' 
4-0 Tyrała 66' 
4-1 Mączyński 86'  

AP Kmita Zabierzów: Mucha (78' Długopolski) - Juszczyk (70' Nadopta), Lekki, Śliwiński, Skotnicki - Kukiełka, Mirek, Tyrała, Wojdała, Góral (58' Kwiatkowski) - Pawlak 

Błękitni Modlnica: Janik - Kuciel, Szumiec, Katarzyński (70' Krężołek), Kawa, Kiełkiewicz, Mączyński, Okarmus, Pyzioł (46' Kubik), Stryczek (70' Kołodziejczyk), Windys

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawił również drugi zespół AP Kmity Zabierzów, występujący na co dzień w B klasie, a to za sprawą niedzielnej wygranej z jednym z faworytów rozgrywek - Płomieniem Jerzmanowice 3-2. Dla podopiecznych Łukasza Marszałka to czwarta wygrana w tym sezonie. Do rozegrania pozostało jeszcze jednio spotkanie. 10 listopada w niedzielę, AP Kmita II Zabierzów zagra w Modlnicy z rezerwami Błękitnych. 

AP Kmita II Zabierzów - Płomień Jerzmanowice 3-2 (1-0)

1-0 M. Ryś 23'  
1-1 Zgoda 58' 
1-2 Pogan 79' 
2-2 Świder 83' 
3-2 M. Ryś 87' 

AP Kmita II: Długopolski - Korzonek (69' Obal), Haduch (55' Fatuła), Pstruś, Kluczewski - Ciękosz (50' Wolak), Wójcik (46' Stec), Świder, Kwiatkowski - M. Ryś, Bardoń (85' Chrzanowski)  

Płomień: Głąb - Zięba, Niedziółka, M. Pogan, Tucharz (80' Muzyk), Zgoda, K. Pogan, Skrzypek (46' Olszak), Pomierny, Kołodziej (75' Siudy), P. Frosik (46' G. Frosik)