Porażka z Węgrzcami

W kolejnym spotkaniu V ligi gr. II, AP Kmita wyraźnie uległ na swoim stadionie drużynie TS Węgrzce 0-3 (0-1). Po raz kolejny nasz zespół przez większość meczu grać musiał w osłabieniu, tym razem za sprawą czerwonej kartki, którą obejrzał Szymon Tyrała.

AP Kmita od samego początku źle wszedł w mecz i przewagę mieli zawodnicy z Węgrzc. To, że do przerwy goście prowadzili tylko 1-0, było z jednej strony zasługą pewnie interweniującego Muchy, a z drugiej braku precyzji przyjezdnych w idealnych sytuacjach. Gdy zestawimy to wszystko z czerwoną kartką, jaką w efekcie dwóch żółtych otrzymał Tyrała, to w przerwie ciężko było szukać pozytywów. Tym niemniej to właśnie mniej więcej 15 minut drugiej połowy było najlepszym okresem gry AP Kmity. Owszem, goście stwarzali kolejne sytuacje, ale przy odrobinie szczęścia nasz zespół mógł cieszyć się z wyrównania, lecz po świetnym dograniu od Skotnickiego, wracający po kontuzji Marcin Ryś po strzale głową trafił tylko w słupek. Chwilę później szczęścia nie miał Wojdała, gdy zmierzającą do siatki piłkę wybił z bramki jeden z obrońców. Bez zarzutu spisał się również Dykas, broniąc płaski strzał Dobosza. Odpowiedź gości nadeszła w 70 minucie, gdy Marzec zdobywając gola na 2-0 praktycznie przesądził o losach pojedynku. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania w 83 minucie, wykorzystując całkowitą bierność formacji obronnej gospodarzy.

AP Kmita Zabierzów - TS Węgrzce 0-3 (0-1)

0-1 Moskal 33'
0-2 Marzec 70'
0-3 Marzec 83'

AP Kmita: Mucha - Juszczyk (73' Kukiełka), Mirek, Lekki (82' Kawałek), Nadopta - Dobosz, Tyrała, Wojdała, Pawlak (46' Kwiatkowski), Skotnicki - Ryś

TS Węgrzce: Dykas - Chuchro (86' Novosad), Świrk, Koselak (75' Gagat), Szczepański, Białkowski, Szczerba (82' Piechaczek), Marzec, Moskal, Czernecki, Wiśniewski (62' Ogonowski)