Sukces młodych zawodników AP Kmity Zabierzów w Turnieju Wisła dla klubów

Piętnaście zaproszonych klubów, a także młodzi piłkarze Wisły Kraków wzięli udział w specjalnym turnieju „Wisła dla klubów”, którym „Biała Gwiazda” w szczególny sposób chciała podziękować klubom, które na początku roku włączyły się w pomoc Wiśle, gdy ta stanęła na krawędzi upadku. Turniej zorganizowano przy udziale zarówno samej Wisły, jak i Stowarzyszenia Socios Wisła Kraków.

Warto wspomnieć, że na początku roku, gdy Wisłę ratowali jej kibice, spontanicznie włączyły się w ten proces również kluby i to z najróżniejszych lig. Akcja „Kluby dla klubu” była wyrazem solidarności z „Białą Gwiazdą”, która tyle znaczy na piłkarskiej mapie Polski i regionu. Dzisiaj, gdy sytuacja Wisły jest już nieporównywalnie lepsza, doszło do turnieju, który miał być właśnie formą okazania wdzięczności.

W turnieju U-8 triumfował Glinik Gorlice przed AP Kmitą Zabierzów i Victorią Zalas. Zwycięzcy zostali udekorowani w przerwie derbów rezerw, rozgrywanych przy Reymonta 22, w którym Wisła II pokonała Cracovię II 3:2. Zawodnicy wraz z trenerami i rodzicami mieli możliwość oglądania tego meczu z wysokości trybun.

Już po tym spotkaniu zakończyła się natomiast rywalizacja w turnieju U-10. W tej grupie wiekowej zwyciężyli młodzi piłkarze z AP Wisła Kraków, którzy wyprzedzili Babią Górę Sucha Beskidzka oraz Maszycankę.

W drużynie U-8 AP Kmity Zabierzów, prowadzonej przez trenera Piotra Łachetę wystąpili chłopcy z rocznika 2012 i dwóch z 2013. W fazie grupowej nasi młodzi zawodnicy wygrali 9-0 z Piastem Skawina, 8-1 pokonali Skalankę Skała oraz w stosunku 3-2 w pokonanym polu pozostawili ekipę Glinika Gorlice. Nasi zawodnicy kontynuowali świetną serię w fazie pucharowej, w której najpierw w ćwierćfinale rozgromili JKS Zelków 8-0, zaś w półfinale pewnie zwyciężyli Błękitnych Modlnica 4-1. Ozdobą zmagań w tej kategorii wiekowej było spotkanie finałowe, w którym mieliśmy powtórkę emocji z fazy grupowej, czyli starcie AP Kmity Zabierzów z Glinikiem Gorlice. Tym razem w regulaminowym czasie gry padł remis 2-2, a losy triumfu w Turnieju rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych. Te nieznacznie lepiej egzekwowali zawodnicy Glinika, zwyciężając nasz zespół 6-5. Nie zmienia to jednak faktu, że młodym podopiecznym Piotra Łachety należą się wielkie brawa za postawę w całych zawodach i w ostatecznym rozrachunku wywalczone drugie miejsce.