Pucharowa wygrana z Kaszowianką

W rozegranym w środowe popołudnie meczu IV rundy Pucharu Polski (Rejon Kraków), AP Kmita pokonał Kaszowiankę Kaszów 1-0. Gola na wagę awansu do V rundy zdobył tuż przed przerwą Szymon Tyrała. 

Podopieczni Marcina Rusina w potyczce z faworyzowaną Kaszowianką chcieli w pierwszej kolejności zatrzeć złe wrażenie, pozostawione w minioną niedzielę w Wołowicach. Sztuka ta ostatecznie się udała, bo choć co prawda styl w jakim AP Kmita pokonał rywala nie powalał na kolana, to jednak w piłce liczą się przecież konkrety. W całym spotkaniu, a w szczególności po zmianie stron przewagę mieli goście z Kaszowa, ale tym razem to naszemu zespołowi sprzyjało szczęście. Jedyną bramkę dającą nam awans do kolejnej rundy zdobył Szymon Tyrała, precyzyjnym strzałem kierując piłkę do siatki po sprytnie rozegranym rzucie rożnym. 

Kolejnym przeciwnikiem AP Kmity w Pucharze Polski będzie lepszy z pary Grębałowianka - TS Węgrzce. To spotkanie zostanie rozegrane dopiero 18 września. 

Przy okazji meczu z Kaszowianką warto również odnotować debiut w naszej drużynie Filipa Dobosza, który zaprezentował się z bardzo dobrej strony. 

AP Kmita Zabierzów - Kaszowianka Kaszów 1-0 (1-0)

1-0 Tyrała 45' 

AP Kmita: Długopolski - Kawałek (58' Pawlak), Mirek (75' Wójcik), Śliwiński, Skotnicki - Kukiełka, Tyrała, Markowski (60' Czepiec), Świder, Dobosz - Wojdała 

Kaszowianka: Wiewióra - Klima, Tarlowski, Jaskowski (46' Sotwin), Wyroba, Pikuła, Gala, Boruta (46' Soból), Kiełbus, Pamuła (46' Kołodziejczyk), Cebula