Klęska w Wołowicach

O tym, że Wołowice nie są szczęśliwym miejscem do rozgrywania meczów przez AP Kmitę, nie trzeba było nikogo przekonywać. Dość powiedzieć, że po raz ostatni nasz zespół wygrał tam w sezonie 2013/14. Po udanym starcie rundy jesiennej nikt nie zakładał jednak sromotnej porażki, bo za taką bez wątpienia należy uznać wynik 0-6.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w w pierwszej swojej akcji objęli prowadzenie po tym, jak sytuację sam na sam wykorzystał Budziaszek. Niedługo później Długopolski faulował w polu karnym napastnika Piasta, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Ochmański. AP Kmita w odpowiedzi powinien zdobyć bramkę kontaktową, ale szansę zmarnował Pawlak. W 28 minucie arbiter podyktował drugi rzut karny dla miejscowych na faul Mirka. Tym razem strzał z jedenastu metrów obronił Długopolski, ale wobec dobitki Tomczaka był już bezradny. Rozpędzeni gospodarze cztery minuty później wykorzystali kolejny błąd formacji obronnej AP Kmity i podwyższyli prowadzenie.

Po przerwie podopieczni Marcina Rusina starali się zatrzeć fatalne wrażenie, ale pomimo kilku dogodnych okazji nie byli tego dnia w stanie pokonać Syrka. Za to Piast był nadzwyczaj skuteczny i dołożył jeszcze dwa trafienia. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Jasiołek, zaś w 72 minucie dzieła zniszczenia AP Kmity dopełnił Budziaszek, dzięki pięknemu trafieniu z dystansu.

Porażka w takich rozmiarach jest niezwykle dotkliwa, ale czasu na jej rozpamiętywanie nie ma zbyt wiele. Już w najbliższą środę o godz. 16:30 mecz IV rundy Pucharu Polski, w którym AP Kmita podejmować będzie spadkowicza z IV ligi - Kaszowiankę Kaszów. Mecz ten zostanie rozegrany w Giebułtowie. Ma to związek z tym, że jak wiadomo pierwotnie nasz zespół miał zagrać na wyjeździe z Bieżanowianką, ale MZPN wskutek pominięcia na tym etapie dwóch zespołów, powtórzył losowanie IV rundy. Z uwagi na inne już wcześniej zaplanowane na wtorek i środę mecze grup młodzieżowych na obiekcie w Zabierzowie, konieczne było znalezienie innego stadionu do rozegrania meczu pucharowego. Z kolei w sobotę o 16:00 kolejna potyczka ligowa. Tym razem nasz zespół zagra na wyjeździe z Nadwiślanem Kraków.

Piast Wołowice - AP Kmita Zabierzów 6-0 (4-0)

1-0 Budziaszek 2'
2-0 Ochmański (karny) 10'
3-0 Tomczak 28'
4-0 Jasiołek 32'
5-0 Jasiołek 58'
6-0 Budziaszek 72'

AP Kmita: Długopolski - Kawałek, Mirek, Śliwiński, Juszczyk (46 Góral) - Kwiatkowski (46 Papież), Tyrała, Świder, Markowski (64 Kukiełka), Skotnicki - Pawlak (84 Czepiec)