Nieznaczna porażka z Wieczystą

W rozegranym w sobotę w Zabierzowie kolejnym meczu kontrolnym, AP Kmita uległ głównemu faworytowi do awansu do IV ligi - Wieczystej Kraków 1-2. Autorem jedynego gola dla naszego zespołu był Marcin Ryś. Dla gości dwukrotnie trafił Bartosz Iwan. 

Sobotni sparing mógł się podobać, gdyż oba zespoły przede wszystkim chciały grać w piłkę. Na gospodarzach nie zrobiły większego wrażenia znane nazwiska po przeciwnej stronie, stąd walka była zacięta, choć przez cały czas prowadzona w duchu fair play. Zgodnie z przewidywaniami dłużej przy piłce utrzymywała się Wieczysta, ale też i podopieczni Marcina Rusina potrafili się odgryzać. Z pewnością po takim meczu AP Kmita zyska dodatkową pewność siebie, a zawodnicy ze spokojem będą przygotowywać się dalej do sezonu. Pochwalić należy drużynę za przygotowanie fizyczne, aktywność na boisku, komunikację i coraz lepsze zrozumienie. Oby w lidze przyniosło to zakładane rezultaty. 

Warto odnotować, że w drużynie gości wystąpiło trzech zawodników, znanych z występów w Zabierzowie jeszcze na szczeblu centralnym, a więc Maciej Bębenek, Dariusz Gawęcki oraz Marcin Makuch.  

AP Kmita Zabierzów - Wieczysta Kraków 1-2 (0-1)

0-1 B. Iwan
1-1 M. Ryś 
1-2 B. Iwan 

AP Kmita: Mucha - Skotnicki (46' Testowany IV), Śliwiński, Szafran, Testowany I (46' Kawałek) - Testowany II (60' Kwiatkowski), Lekki, Markowski (46' Testowany V), Tyrała (65' Kukiełka), Ryś - Testowany III (46' Góral)   

Kolejny sparing AP Kmita rozegra na własnym stadionie w najbliższą środę o godz. 17:00. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie beniaminek III ligi - Jutrzenka Giebułtów.