Prezes efektownie wrócił na ławkę

W meczu przedostatniej kolejki A klasy gr. II, AP Kmita Zabierzów rozgromił w Rybnej miejscowy Sokół aż 8-3. Była to już 21 wygrana naszej drużyny w 25 spotkaniu w tym sezonie, potwierdzająca dominację w całych rozgrywkach.

W sobotnim spotkaniu w miejsce nieobecnego Marcina Rusina, AP Kmitę z wysokości ławki trenerskiej poprowadził Artur Gaweł i był to powrót udany. Nasz zespół w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła był wyraźnie lepszy, prezentując wyższą kulturę piłkarską, pomysłowe akcje, kombinacyjną grę i stwarzając wiele sytuacji. Na wysokim poziomie była też egzekucja, co przełożyło się w sumie na osiem goli. Trzeba też jednak wrzucić mały kamyczek do ogródka zespołu, za rozprężenie w newralgicznych fragmentach, czyli na samym początku spotkania oraz w końcówkach obu połów, kiedy to gospodarze zdobywali bramki.

Po złym początku i golu Kędzierskiego, trzy trafienia gości w odstępie zaledwie 6 minut (Tyrała w 14, Śliwiński w 16 i Kukiełka w 18 minucie) dały AP Kmicie duży komfort gry. Gdy swoją 28 bramkę w sezonie dołożył najskuteczniejszy strzelec ligi Tomasz Świder było niemal pewne, że to Zabierzowianie dopiszą do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Gol dla miejscowych zdobyty tuż przed pauzą nie zmienił obrazu gry w drugiej połowie. Dalej to nasz zespół dążył do zwiększenia przewagi i szybko tak się stało za sprawą Markowskiego i Tyrały. W ostatnim kwadransie Markowski trafił po raz drugi, a na listę strzelców wpisał się również wprowadzony z ławki Wójcik. Rozmiary porażki gospodarzy zmniejszył w ostatniej akcji meczu Klimkowicz, co nie zmienia faktu, że wynik 8-3 mówi wszystko o tym pojedynku.

Niestety radość AP Kmity została zmącona kontuzjami podstawowych zawodników, co było efektem chwilami bardzo nieodpowiedzialnej gry miejscowych. Szczególnie ucierpiał Tomasz Świder, dla którego mecz zakończył się jeszcze w pierwszej połowie.

1-0 Kędzierski 1'
1-1 Tyrała 14'
1-2 Śliwiński 16'
1-3 Kukiełka 18'
1-4 Świder 32'
2-4 Klimkowicz 45+1'
2-5 Markowski 50'
2-6 Tyrała 54'