S. Solak

28 listopada: AKADEMIA 2011 CUP - JUNIORZY MŁODSI I STARSI

Kolejny weekend z Akademia 2011 Cup już za nami. W sobotę i w niedzielę w hali Ośrodka Sportowo Rekreacyjnego rywalizowali juniorzy młodsi i starsi. W Zabierzowie mieliśmy przyjemność gościć 22 drużyny w tym 300 piłkarzy z różnych miejscowości z województw małopolskiego i śląskiego.

W kategorii juniorów młodszych bardzo dobrze spisali się gospodarze z Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów. Podopieczni trenera Sławomira Solaka zajęli trzecie miejsce. Pierwsze miejsce przypadło drużynie MKS Trzebinia – Siersza, na drugim stopniu podium stanęli piłkarze Garbarni Kraków. Jak to w zwyczaju bywa, organizatorzy i trenerzy wybrali najlepszych zawodników turnieju. Nas najbardziej cieszy wyróżnienie dla najlepszego obrońcy, którym został zawodnik naszej gminy Damian Baster.

W niedzielę rywalizowali juniorzy starsi. Dużą niespodziankę sprawili piłkarze Bieżanowianki Kraków, którzy zdobyli pierwsze miejsce w turnieju, na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy GKS Tychy, trzecie miejsce przypadło drużynie Rybitwy Kraków. Gospodarze turnieju nie mogli być zadowoleni, mimo iż grali bardzo dobrze zajęli nieszczęśliwie czwarte miejsce. Jedynym pocieszeniem dla Akademii Piłkarskiej 2011 Zabierzów były dwa wyróżnienia. Królem strzelców i najlepszym bramkarzem zostali wybrani odpowiednio Tomasz Wysokiński i Kamil Herdzik.

Po raz kolejny wielu widzów na trybunach mogło obejrzeć dwa turnieje piłkarskie na bardzo dobrym poziomie. Każda drużyna wyjechała z Zabierzowa nagrodzona pucharem i indywidualnymi nagrodami dla najlepszych zawodników. Już dzisiaj zapraszamy w sobotę 3 grudnia na ostatni halowy turniej piłki nożnej z cyklu Akademia 2011 Cup. Do rywalizacji przystąpią seniorzy.

AKADEMIA 2011 CUP – JUNIORZY MŁODSI – 26.11.2011 r.