Jak awans, to z przytupem; AP Kmita Zabierzów - Górzanka 12-0

W meczu 22 kolejki A klasy gr. II, AP Kmita rozgromił na własnym stadionie Górzankę Nawojowa Góra 12-0 (8-0). Zainkasowany komplet punktów sprawia, że na 4 kolejki przed końcem sezonu nasz zespół ma już pewny awans, co oznacza, że po roku przerwy powraca on na szczebel V ligi.

Zgodnie z przewidywaniami, sobotnie spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Od pierwszego gwizdka to gospodarze narzucili swoje warunki gry, a goście nie byli w stanie się przeciwstawić. W efekcie już po 10 minutach było 3-0, a kolejne gole wydawały się być jedynie kwestią czasu. W sumie hat-tricki skompletowali Świder i Kukiełka, po dwa gole dołożyli Ryś i Góral, a po jednym Lekki oraz Śliwiński. 12-0 to najwyższa wygrana w tym sezonie, potwierdzająca dominację AP Kmity w swojej grupie A klasy. Nie ma wątpliwości, że do V ligi awans uzyskał najlepszy zespół w lidze. Cieszy, że rozbrat z okręgówką trwał tylko jeden sezon. Dla Górzanki, która przyjechała młodym składem szacunek przede wszystkim za walkę i podjęcie rywalizacji. Po przykładzie naszego zespołu widać, że czasem trzeba zrobić krok w tył i spaść, by następnie móc się odbudować. Tego właśnie wypada życzyć ludziom związanym z klubem z Nawojowej Góry.

A dla zawodników i sztabu szkoleniowego AP Kmity gratulacje za wywalczenie awansu w takim właśnie stylu. Do końca sezonu pozostały jeszcze cztery mecze, w których z pewnością celem będzie komplet punktów. Później przyjdzie czas na świętowanie, ale i przygotowania do nowego i znacznie bardziej wymagającego sezonu - już w V lidze!

AP Kmita Zabierzów - Górzanka Nawojowa Góra 12-0 (8-0)