Hit kolejki w Rudawie

W niedzielne południe na stadionie w Rudawie dojdzie do starcia lidera A klasy gr. II, czyli AP Kmity Zabierzów z wiceliderem, a więc miejscowymi Orlętami. Skoro dodatkowo pojedynek ten określany jest mianem derbów Gminy Zabierzów, to nie ma wątpliwości, że spotkanie to powinno być ozdobą 18 serii gier. 

Po remisie 1-1 na inaugurację ze Sportowcem Modlniczka, podopieczni Marcina Rusina wygrali trzy kolejne spotkania (po 3-1 z Zelkowem i Wisłą Jeziorzany oraz 2-0 z Dragonem Szczyglice), umacniając się w ten sposób na pozycji lidera w ligowej tabeli. AP Kmita wygrał w tym sezonie wszystkie pojedynki z drużynami z Gminy Zabierzów i z pewnością zespół powalczy o komplet punktów także w Rudawie.

Orlęta po ostatniej kolejce awansowały na drugie miejsce za sprawą wyjazdowej wygranej 5-2 z Nadwiślanem Rusocice oraz trzeciej już porażki na wiosnę, zanotowaną przez Wisłę Jeziorzany. Wcześniej podopieczni Piotra Chlipały zwyciężyli właśnie w Jeziorzanach 2-1, ograli Dragon 6-3 i dość niespodziewanie ulegli Wiśle w Czernichowie 2-5. Warto podkreślić, że ekipa z Rudawy może pochwalić się najlepszym atakiem w lidze (69 goli w 17 potyczkach, co daje średnią nieco ponad czterech goli na mecz). Z drugiej strony ofensywny styl przekłada się również stratę wielu bramek - na ten moment 30. AP Kmita ma z kolei najlepszą obronę w całej stawce, co tym bardziej zapowiada ciekawą konfrontację. 

Jesienią w Zabierzowie górą był AP Kmita, zwyciężając po ciekawym meczu 2-0. W Rudawie liczymy przede wszystkim na dobre widowisko, wiele emocji i kolejne punkty dla naszego zespołu.

Orlęta Rudawa - AP Kmita Zabierzów 
Niedziela - 28 kwietnia godz. 12:00
Rudawa, ul. Legionów Polskich 4