AP Kmita nie próżnuje w okresie ligowej przerwy

To będzie intensywna sobota dla seniorów AP Kmity Zabierzów. Od rana podopieczni Marcina Rusina wystąpią w roli gospodarza i obrońcy trofeum w XV Kmita Cup, by później rywalizować w eliminacjach Pucharu Polski w futsalu na obiektach TS Wisła Kraków. Nasz zespół zadebiutuje w tych rozgrywkach.  

W ramach Jubileuszowej XV edycji Kmita Cup w rywalizacji seniorskiej, AP Kmita wystąpi w grupie A razem z Wawelem Kraków, Wiślanami II Jaśkowice oraz Orłem II Bębło. Stawkę w pozostałych grupach uzupełnią w grupie B Kmita Oldboys, Prokocim Kraków, Maszycanka Maszyce i Orzeł I Bębło, zaś w grupie C Kmita 91' Zabierzów, Spójnia Osiek, Strażak Rączna oraz Samorządowcy Gminy Zabierzów. 

Początek zawodów o godz. 8:00 na hali OSR w Zabierzowie.  

Z kolei eliminacje Pucharu Polski w futsalu rozpoczniemy o godzinie 14:30 starciem z Metalem Gawro Tarnów. Kolejnym rywalem AP Kmity o godz. 16:00 będzie Wisła Kraków, której skład oparty jest w większości na trenerach, aktualnie pracujących z grupami młodzieżowymi Białej Gwiazdy. 

Dwie najlepsze drużyny zagrają w półfinałach, których zwycięzcy awansując do finału, jednocześnie zapewnią sobie występ w fazie finałowej na szczeblu wojewódzkim.