Sukces w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

Z przyjemnością informujemy, że projekt zgłoszony przez pięć klubów z terenu powiatu krakowskiego i proszowickiego (w tym Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów) w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, znalazł się w gronie zwycięzców! 

Na zadanie pn.: „FutboLove Małopolskie – doposażenie szkółek piłkarskich z powiatów: krakowskiego i proszowickiego w profesjonalny sprzęt sportowy” oddano aż 3832 głosy, co jest drugim najlepszym wynikiem w Subregionie: Krakowski Obszar Metropolitalny i w sumie czwartym najwyższym spośród wszystkich 150 zadań zgłoszonych w tej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Celem głównym w/w projektu jest zwiększenie potencjału sportowego klubów piłkarskich. Objęcie dofinansowaniem wspólnego projektu klubów oznacza możliwość:

  1. wynajęcia boisk mobilnych o wymiarach 15*10 metrów z bandami, bramkami i siatkami zabezpieczającymi, celem organizacji treningów i zawodów sportowych,
  2. zakupu kompletów przenośnych bramek: pełnowymiarowych 7,32*2,44 m (po 2 szt.), średnich o wymiarze 5*2 m (po 2 szt.), małych o wymiarze 3*1,55 m (po 2 szt.)
  3. zakupu kompletów dresów (500 szt.) i strojów sportowych (1000 szt.)
  4. zakupu piłek rozmiar 4 i 5 (500 szt.)
  5. zakupu urządzeń typu „rebounder/soccerwave” do treningu technicznego (10 szt.)

Zwieńczeniem realizacji projektu będzie z kolei organizacja turnieju finałowego, podczas którego rywalizować będą kluby realizujące projekt oraz zaproszone przez nich kluby partnerskie z terenu Województwa Małopolskiego. Na turniej wieńczący projekt zaproszone zostaną osobistości ze świata sportu, co będzie stanowić atrakcję dla uczestników – dzieci szkolących się w akademiach piłkarskich klubów – beneficjentów zadania.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy zagłosowali na nasz wspólny projekt!

Więcej o Budżecie Obywatelskim, w tym o wynikach 3 edycji można znaleźć na stronie www.bo.malopolska.pl