AP Kmita wraca na fotel lidera

Za sprawą niedzielnej wygranej w Nawojowej Górze z miejscową Górzanką 7-1, AP Kmita wyprzedził w tabeli Wisłę Jeziorzany i w ten sposób zajął pozycję lidera. 

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego nie było wątpliwości, że każdy inny wynik niż wysoka wygrana AP Kmity będzie zaskoczeniem, wszak Górzanka w tym sezonie jest outsiderem rozgrywek, który nie wywalczył choćby punktu. Od pierwszej minuty licznie zgromadzona publiczność była zatem świadkiem dominacji zespołu z Zabierzowa. Worek z golami otworzył się w 5 minucie za sprawą samobójczego trafienia Muchy. Chwilę później było już 2-0, po tym jak na raty Kuflika pokonał Świder. Najskuteczniejszy w tym sezonie napastnik AP Kmity wpisał się ponownie na listę strzelców w 20 minucie, wykorzystując idealne dogranie z prawej strony od Ramuta. Do przerwy wynik już się nie zmienił, choć jest to głównie efektem braku spokoju i złych wyborów podopiecznych Marcina Rusina pod bramką rywali, a także kilku spalonych. Trzeba też oddać, że przy strzale M. Rysia, kapitalną interwencją popisał się Kuflik. 

Po przerwie na 4-0 podwyższył Markowski, który płaskim strzałem wykorzystał dogranie od Skotnickiego. Ozdobą spotkania była bez wątpienia bramka Tyrały, który przymierzył z około 30 metrów, a piłka zatrzymała się dopiero w siatce. Ambitnie grający gospodarze zdobyli honorowego gola. W 73 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Letner, a minimalny rykoszet dodatkowo utrudnił interwencję J. Rysiowi, który w konsekwencji przepuścił strzał. W końcówce spotkania najpierw po uderzeniu głową gola zdobył Śliwiński, zaś wynik ustalił Kwiatkowski który dobił piłkę odbitą wcześniej przez bramkarza Górzanki. 

Podsumowując AP Kmita wygrał w pełni zasłużenie, a przy nieco lepszej skuteczności wynik powinien być dwucyfrowy. Wobec remisu Wisły Jeziorzany w Kryspinowie, niedzielna wygrana pozwoliła AP Kmicie wrócić na sam szczyt ligowej tabeli. Oby taki stan rzeczy utrzymał sie już do końca sezonu! 

Górzanka Nawojowa Góra - AP Kmita Zabierzów 1-7 (0-3) 

0-1 Mucha 5' (sam.) 
0-2 Świder 8' 
0-3 Świder 20' 
0-4 Markowski 52' 
0-5 Tyrała 72' 
1-5 Letner 73'
1-6 Śliwiński 85'
1-7 Kwiatkowski 86' 

AP Kmita: J. Ryś - Kawałek, Lekki, Śliwiński, Ramut (58' Góral) - Skotnicki (75' Wójcik), Tyrała, Nadopta (46' Olkuski), Markowski (75' Kwiatkowski), M. Ryś (60' Woźniak) - Świder