Kolejne derby dla AP Kmity

W meczu 4 kolejki A klasy gr. II, AP Kmita Zabierzów wygrał na wyjeździe z Dragonem Szczyglice 2-0 (0-0). Pomimo dużej przewagi, nasz zespół dopiero w końcówce zadał decydujące ciosy. Najpierw rzut karny w 80 minucie wykorzystał Tyrała, a chwilę później wynik ustalił Świder.

W całym spotkaniu lepsze wrażenie bezsprzecznie sprawiali podopieczni Marcina Rusina tyle tylko, że w wielu przypadkach przypominało to przysłowiowe bicie głową w mur. Miejscowi skoncentrowali się bowiem na szczelnej defensywie i ewentualnie wyprowadzaniu kontr. Efektem było więc długie rozgrywanie piłki przez AP Kmitę, ale też brak pomysłu na sforsowanie zasieków ustawionych przez Dragon. W efekcie do przerwy na boisku wiało nudą, przez co generalnie nadaje się ona jedynie do zapomnienia. Po przerwie AP Kmita grał już z nieco większym animuszem i z każdą upływającą minutą gospodarze mieli coraz większe problemy w obronie. Wystarczy wspomnieć dwie kontrowersyjne sytuacje, w których nasz zespół domagał się rzutów karnych. Raz nawet arbiter główny wskazał na wapno, lecz pod wpływem protestów miejscowych oraz konsultacji z liniowym, ostatecznie decyzję swoją zmienił. Co się odwlecze... w 79 minucie w polu karnym faulowany był Terebieniec i tym razem nie było już żadnych wątpliwości co do przewinienia. Skutecznym egzekutorem okazał się Tyrała, choć bramkarz miejscowych wyczuł intencje strzelca. Ta bramka wyraźnie odcięła prąd Dragonowi, więc już w kolejnej akcji było w zasadzie po meczu, gdy swojego kolejnego gola w tym sezonie dołożył Świder. Wcześniej z trafienia powinien cieszyć się Terebieniec, ale przegrał pojedynek sam na sam.

Po sobotnim spotkaniu z punktu widzenia AP Kmity liczą się przede wszystkim dopisane po stronie zysków trzy punkty, choć przyznać należy, że styl w jakim zostały one wywalczone, pozostawia wiele do życzenia. Czasu na eliminowanie błędów jest niewiele. Już w środę, 12 września o godz. 17:00 w IV rundzie Pucharu Polski PPN Kraków, AP Kmita zmierzy się z Prokocimiem Kraków. Gospodarzem będzie nasz zespół, a zostanie ono rozegrane na stadionie w Zelkowie. Z kolei w sobotę, 15 września o godz. 16:30 kolejne i bardzo ciekawie zapowiadające się derby Gminy Zabierzów, w których naszym rywalem będą Orlęta Rudawa.

Dragon Szczyglice - AP Kmita Zabierzów 0-2 (0-0)

0-1 Tyrała 80' (karny)
0-2 Świder 84'

AP Kmita: Długopolski - Kawałek, Lekki, Śliwiński, Skotnicki (59' Terebieniec) - Kwiatkowski (59' Pietrzyk), Tyrała, Mlostek (88' Nadopta), Markowski (85' Olkuski), M. Ryś (88' Wójcik) - Świder