Zimny prysznic

Już w 3 kolejce A klasy, AP Kmita znalazł pierwszego w tym sezonie przeciwnika, który zainkasował komplet punktów. Podopieczni Marcina Rusina, choć byli zespołem lepszym i prowadzili od 2 minuty, to ostatecznie przegrali z Wisłą Jeziorzany 1-2.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla naszego zespołu. Przyjezdni pogubili się w obronie, po czym Kwiatkowski przytomnie dograł do Marcina Rysia, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik. AP Kmita zamiast pójść za ciosem i dążyć do zdobycia kolejnych goli, od tej pory grał dość niemarawo i momentami wręcz ospale. Goście zaś niekoniecznie zmuszali nasz zespół do intensywnego wysiłku, choć raz musiał wykazać się Długopolski. Niestety za minimalizm AP Kmita zapłacił wysoką cenę w drugiej połowie. W 55 minucie wszystkich obecnych (tak na boisku, jak i na trybunach) postanowił zaskoczyć Romaniuk, który kapitalnym strzałem z ok. 40 metrów pokonał źle ustawionego i zdezorientowanego Długopolskiego. Bramka wyraźnie ożywiła gości, którzy chwilę później wyprowadzili kolejny cios. Po wyprowadzonym kontrataku, dostali oni rzut karny, który pewnie wykorzystał Romaniuk. AP Kmita zaskoczony takim obrotem spraw, potrafił jednak zdominować gości szczególnie w ostatnich 15 minutach. Bardzo aktywny był zwłaszcza wprowadzony Terebieniec, ale też nie wykorzystał on idealnej okazji do wyrównania (Gruca obronił w sytuacji sam na sam). Bramkarz Wisły uchronił ją przed utratą gola także po uderzeniu Świdra. Kilka strzałów poszybowało z kolei nad poprzeczką.

AP Kmita już w 3 kolejce doznał zatem pierwszej i mimo wszystko dość niespodziewanej porażki. Być może jednak taki zimny prysznic na początku sezonu okaże się przydatny, gdyż pokazuje, że przed zespołem ciągle sporo pracy. Okazja do rehabilitacji w najbliższą sobotę. 8 września o godz. 16:00 w Szczyglicach zagramy z miejscowym Dragonem.

AP Kmita Zabierzów - Wisła Jeziorzany 1-2 (1-0)