Puchar jest nasz

Stało się już tradycją, że przy okazji Pikniku Ekologicznego w Bolechowicach, rozgrywane są nieoficjalne Mistrzostwa Gminy Zabierzów w piłce nożnej o Puchar Wójta Elżbiety Burtan. Tym razem w sobotę, 14 lipca 2018 r. odbyły się one już po raz osiemnasty, a do turnieju zostały zaproszone wszystkie drużyny, mające swoją siedzibę na terenie Gminy Zabierzów i biorące udział w rozgrywkach piłkarskich seniorów Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie. Niestety z udziału zrezygnowały ostatecznie drużyny Iskry Radwanowice, Orląt Rudawa oraz JKS Zelków, co mocno ograniczyło zasięg rywalizacji. Lukę po tych drużynach wypełniła za to Sparta Brzezie oraz drugi zespół Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów. Grupy zostały ustalone na podstawie rankingu po zakończeniu sezonu ligowego 2017/18, przy czym rozstawiono rezerwy Akademii, aby obydwa zespoły z Zabierzowa nie spotkały się w trakcie eliminacji w tych samych grupach. Poszczególne drużyny występowały na połówkach boiska systemem każdy z każdym w swojej grupie. Obowiązywały zasady gry w piłkę nożną halową.

Dokonany podział sprawił, że w grupie A obok siebie wystąpiły: Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów (pierwszy zespół), Dragon Szczyglice, Wisła Rząska, Topór Aleksandrowice oraz Sparta Brzezie, zaś w grupie B zmierzyły się zespoły LOT-u Balice, Potoku Więckowice, Niegoszowianki Niegoszowice oraz rezerw AP Kmity Zabierzów. W fazie grupowej nie zawiedli faworyci. W grupie A pewnie zwyciężył pierwszy zespół AP Kmity, notując komplet wygranych pojedynków bez straty gola (po 1-0 z Dragonem i Spartą oraz po 3-0 z Wisłą i z Toporem). Pięć punktów zgromadziły z kolei odpowiednio ekipy Dragonu oraz Toporu, jednak za sprawą lepszego bilansu bramkowego, wyżej uplasował się zespół ze Szczyglic. Grupę B z kompletem zwycięstw i z czystym kontem (wszystkie w stosunku 3-0) zdominował LOT Balice. O drugiej pozycji podobnie jak w przypadku grupy A przy równej liczbie punktów decydował stosunek bramek, dzięki czemu Potok wyprzedził w ostatecznym rozrachunku AP Kmitę II. 

W zaciętym meczu o trzecie miejsce Dragon pokonał 2-1 Potok i mógł cieszyć się z wywalczenia najniższego miejsca na podium. W wielkim finale oglądaliśmy z kolei najlepsze spotkanie w całym turnieju. Mistrzem Gminy Zabierzów został zespół Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów, pokonując beniaminka V ligi LOT Balice 4-2.

Tytuł najlepszego zawodnika powędrował w tym roku do przedstawiciela Potoku Więckowice – Michała Wiechety.  

Wzorem lat wcześniejszych należy po raz kolejny zwrócić uwagę na bardzo sprawne przeprowadzenie całego turnieju oraz jak zawsze błyskotliwą relację boiskowych wydarzeń ze strony Marcina Kruka. Najlepsze trzy zespoły wieczorem odebrały okazałe puchary z rąk Zastępcy Wójta Gminy Zabierzów Bartłomieja Stawarza oraz Sołtysa i Wiceprzewodniczącego Rady Gminy, a zarazem gospodarza XVIII pikniku w Bolechowicach, Henryka Krawczyka.

GR A

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów I

Dragon Szczyglice

Wisła Rząska

Topór Aleksandrowice

Sparta Brzezie

 

10.30 - Dragon - Sparta 1 - 1

10.50 - Wisła - Topór 1 - 2

11.10 - Sparta - Wisła  2 - 2

11.30 - APKZ I - Dragon 1 - 0

11.50 - Wisła - APKZ I 0 - 3

12.10 - Topór - Sparta 1 - 1

12.30 - APKZ I - Topór 3 - 0

12.50 - Dragon - Wisła 3 - 2

13.10 - Topór - Dragon 2 - 2

13.30 - APKZ I - Sparta 1 - 0

 

1 . APKZ I     12  8 - 0

2 . Dragon      5  6 - 6

3 . Topór        5   4 - 8

4 . Sparta      3   4 - 5

5 . Wisła        1   5 -11

 

GR B

Lot Balice

Potok Więckowice

Niegoszowianka Niegoszowice

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów II

 

10.30 - Lot - APKZ II 3 - 0

11.00 - Potok - Niegoszowianka 5 - 2

11.30 - APKZ II - Potok 0 - 0

12.00 - Lot - Niegoszowianka 3 - 0

12.30 - APKZ II - Niegoszowianka 3 - 0

13.00 - Lot - Potok 3 - 0

 

1 . Lot                      9  9 - 0

2 . Potok                  4  5 - 5 

3.  APKZ II               4  3 - 3

4 . Niegoszowianka   0  2 - 11

 

Mecz o miejsce VII – Sparta – Niegoszowianka  1-3

Mecz o miejsce V – Topór – AP Kmita Zabierzów 0-0 karne 2-3

Mecz o miejsce III – Dragon – Potok 2-1 

Finał – Lot Balice – AP Kmita Zabierzów I  2-4

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

I – Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów I

II – LOT Balice

III – Dragon Szczyglice

IV – Potok Więckowice

V – Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów II

VI – Topór Aleksandrowice

VII – Niegoszowianka Niegoszowice

VIII – Sparta Brzezie  

IX – Wisła Rząska