Turniej z okazji podsumowania II Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

W niedzielę, 20 maja od godz. 9:00 do 14:00 na stadionie w Zabierzowie, odbędzie się turniej piłkarski Krakowska Metropolia Cup, który stanowić będzie uroczyste zwieńczenie i podsumowanie zwycięskiego wspólnego projektu 27 klubów w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Celem głownym zgłoszonego projektu jest poszerzenie wachlarza sportowych badań lekarskich o badania specjalistyczne połączone z pełną konsultacją lekarza sportowego dla prawie 1000 dzieci z 27 klubów sportowych z 14 gmin wybranych z 4 powiatów województwa Małopolskiego. Cel ten zrealizowany zostanie poprzez przekazanie 27 małopolskim klubom sportowym w czasie zorganizowanego w ramach projektu turnieju piłki nożnej w Zabierzowie 945 voucherów na wykonanie profesjonalnych sportowych badań lekarskich dla dzieci zrzeszonych w klubach objętych wsparciem. W ramach projektu kluby sportowe otrzymają również pakiety piłkarskie składające się z piłek i pachołków treningowych. Podczas niedzielnych zawodów, zwycięskie drużyny otrzymają nagrody w postaci pucharów i dyplomów. Turniejowi towarzyszyć będzie piknik rodzinny na świeżym powietrzu. Patronat nad wydarzeniem objął Przewodniczący Sejmowej Komisji Fizycznej, Sportu i Turystyki - Ireneusz Raś.   

Akademię Piłkarską Kmita Zabierzów, reprezentować będą zespoły Żaków, pod wodzą trenera Piotra Łachety oraz Orlików, prowadzonych przez Łukasza Marszałka. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do około 14:00. 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia w tym dniu trybun stadionu przy ul. Sportowej 2 w Zabierzowie.