Prokocim wywiózł trzy punkty z Zabierzowa

W sobotnim meczu 22 kolejki V ligi, AP Kmita Zabierzów uległ na własnym stadionie drużynie Prokocimia Kraków 1-3 (0-0). Wszystkie bramki dla gości zdobył Sierant. Dla gospodarzy honorowym trafieniem odpowiedział Wszołek.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, ale też i bezbramkowa. Po stronie gości najlepszej okazji nie wykorzystał Sierant, po strzale którego piłka obiła słupek bramki strzeżonej przez Muchę. Ze strony AP Kmity zagrożenie stwarzał przede wszystkim Grzesiak, ale albo skutecznie interweniował Czajka, albo strzały były nieznacznie niecelne. Warto odnotować także dużą kontrowersję, bowiem przy stanie 0-0 sędzia nie uznał bramki Tyrały, dopatrując się wątpliwego spalonego.

Po zmianie stron idealne otwarcie miał Prokocim, za sprawą Sieranta, który wykończył precyzyjne podanie od Wolanina. Odpowiedź AP Kmity przyszła już po minucie. W polu karnym ręką zagrał Stankiewicz, a jedenastkę na gola zamienił Wszołek. W 60 minucie wykop Czajki niefortunnie przedłużył głową Grochola i w efekcie na czystej pozycji znalazł się Sierant, który ponownie nie zmarnował okazji. Szansę na doprowadzenuie do remisu miał Śliwiński, ale po uderzeniu z bliska skutecznie i szczęśliwie interweniował Czajka. Z każdą upływającą minutą, gospodarze odkrywali się coraz bardziej, narażając się na kontrataki. Jeden z nich rozstrzygnął losy meczu. Asystę zaliczył Dawid Tomczuk, który obsłużył Sieranta, a ten po chwili mógł cieszyć się z hat-tricka.

Dla AP Kmity strata punktów jeszcze dodatkowo komplikuje sytuację w tabeli. Przed podopiecznymi Adama Stadnika kolejny mecz z gatunku tych o życie. Odbędzie się on w najbliższą sobotę, 19 maja o godz. 18:00 na stadionie Borku Kraków. Oba zespoły dzieli w tabeli tylko punkt, a zatem stawka pojedynku na tym etapie sezonu jest aż nadto oczywista.

AP Kmita Zabierzów - Prokocim Kraków 1-3 (0-0)

0-1 Sierant 47
1-1 Wszołek 48
1-2 Sierant 60
1-3 Sierant 84

AP Kmita: Mucha - Wszołek, Śliwiński, Ramut, Popowicz - Tyrała (75 Więckowski), Grochola (60 Burzyński), Kominiak, Kulesza (63 Stygar), Woźniak (63 Skotnicki) - Grzesiak (85 Kwiatkowski)

Prokocim: Czajka - Sasak, Tomczuk, Bułat, Stankiewicz - Wąsik (78 Skałka), Rokosz (60 D. Tomczuk), Marut, Olszański - K. Sierant, Wolanin