Przełamali niemoc: Skawinka - AP Kmita 1-2

W meczu 19 kolejki V ligi, AP Kmita odniósł niezwykle ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Skawinkę Skawina 2-1. Gole dla naszego zespołu zdobyli Barczuk i Sikora. Były to pierwsze punkty, wywalczone na wiosnę przez AP Kmitę.

Nie licząc jesiennego zwycięstwa z Borkiem, odniesionego walkowerem bez konieczności rozgrywania spotkania, nasz zespół wygrał po raz pierwszy od 26 sierpnia 2017 r., kiedy to zainkasował komplet punktów w starciu z Wieczystą. Trudno racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego na kolejne zwycięstwo przyszło czekać aż 245 dni. Ten bijący na alaram licznik zatrzymał się dopiero w Skawinie. Warto odnotować, że po raz pierwszy zespół AP Kmity poprowadził Adam Stadnik, który po porażce ze Świtem zastąpił na stanowisku Wojciecha Pitułę.

W pierwszej połowie oba zespoły stwarzały sytuacje, jednak to AP Kmita objął prowadzenie. Po błędzie bramkarza Skawinki, piłkę głową do siatki z bliskiej odległości skierował Barczuk. Po przerwie przycisnęli gospodarze. Najpierw w sytuacji sam na sam pojedynek wygrał Mucha, ale chwilę później wyrównał Kozik. Idący za ciosem gospodarze powinni prowadzić 2-1, lecz nie wykorzystali dogodnej okazji. Zapędy Skawinki zatrzymał Sikora, który wykończył akcję Kuźmy i Skotnickiego.

Pomimo wygranej, AP Kmita spadł na ostatnie miejsce za sprawą nieznacznie gorszego bilansu bramkowego od odradzającej się Wisły Jeziorzany. Co jednak istotne, oba zespoły zniwelowały do jednego punktu straty do Borku i Nadwiślanu, które mają także o jeden mecz rozegrany więcej. Najważniejsze jest jednak z perspektywy AP Kmity przerwanie fatalnej serii meczów bez zwycięstwa. Cieszyć musi również udany debiut Adama Stadnika w roli trenera. Teraz nasz zespół czeka tygodniowa przerwa, gdyż planowany na 1 maja mecz z rezerwami Garbarni został przełożony na 30 maja. W kolejnym spotkaniu AP Kmita zagra więc na wyjeździe z najlepszym tej wiosny zespołem w V lidze, czyli Bronowianką. Mecz w Bronowicach w sobotę 5 maja o godz. 17:30.

Skawinka Skawina - AP Kmita Zabierzów 1-2 (0-1)

0-1 Barczuk 15
1-1 M. Kozik 60
1-2 Sikora 75

Skawinka: Walachnia - Marczyk, Gorzkowski, Matys, Anton - Konik (46 Piwowarczyk), Sosnowski, Danaj, K. Banach (46 P. Banach) - M. Kozik, Kopycki

AP Kmita: Mucha - Popowicz, Barczuk, Ramut, Wszołek - Skotnicki (76 Stygar), Burzyński (60 Śliwiński), Więckowski (90 Kulesza), Kuźma, Woźniak (62 Sikora) - Grzesiak (82 Pituła)