W Radwanowicach o prymat w Gminie Zabierzów

Spotkanie derbowe, jakim jest sobotni pojedynek Iskry Radwanowice z AP Kmitą Zabierzów zapowiada się niezwykle ciekawie, jeśli dodatkowo weźmie się pod uwagę stawkę tego pojedynku. Poza prestiżem, oba zespoły bardzo potrzebują punktów. 

Nasz nalbliższy przeciwnik zdołał rozegrać już trzy ligowe mecze wiosną. Na inaugurację dość nieoczekiwanie Iskra uległa Piastowi Wołowice 0-2 (ostatecznie mecz zweryfikowano jako walkower 0-3 z powodu występu nieuprawnionego zawodnika). Później zespół z Radwanowic rozbił na wyjeździe Nadwiślan Kraków 4-1, będąc zespołem zdecydowanie lepszym w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. W ostatniej serii gier Iskra dość pechowo przegrała na własnym stadionie z Kaszowianką 1-2. Jak zatem pokazują wyniki rundy rewanżowej, Iskra lepiej czuje się póki co w delegacji, niż u siebie. Liczymy, że taki stan rzeczy nie zmieni się w ten weekend. 

AP Kmita Zabierzów w dotychczasowych meczach o punkty doznał dwóch porażek. Po dobrym meczu i nieznacznej porażce z Kaszowianką 1-2, przyszedł znacznie gorszy z Wieczystą, a wynik 0-2 był w pełni zasłużony i odzwierciedlający przebieg boiskowych wydarzeń. Przed derbami Gminy Zabierzów problemy nie omijają podopiecznych Wojciecha Pituły. Wiadomo, że z powodu nadmiaru żółtych kartek nie wystąpią Krzysztof Barczuk i Mateusz Śliwiński. Od dłuższego czasu kontuzjowany jest Łukasz Kominiak, a rehabilitację ciągle przechodzi Mateusz Grochola. Po ostatnim meczu z Wieczystą do grona kontuzjowanych dołączyli ponadto Sebastian Wszołek i Dawid Burzyński. Pod znakiem zapytania stoją także występy Sebastiana Sikory i Pawła Grzesiaka. Do treningów z drużyną po długiej przerwie powrócił za to Patryk Kulesza. 

Pomimo tych rozlicznych problemów, AP Kmita musi zrobić wszystko, aby wywieźć punkty z trudnego terenu. Jesienią w Zabierzowie padł remis 1-1. Z kolei w ostatnim meczu w Radwanowicach w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu AP Kmita wygrał z miejscowymi 2-1. Powtórka tego ostatniego wyniku jest zatem w pełni mile widziana. 

Mecz w Radwanowicach odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godz. 17:00.