Porażka z liderem

W meczu inaugurującym rundę rewanżową sezonu 2017/18 AP Kmita Zabierzów uległ w meczu wyjazdowym Kaszowiance Kaszów 1-2, choć z przebiegu gry z pewnością nie był zespołem gorszym.

Od początku spotkania to zawodnicy z Zabierzowa sprawiali lepsze wrażenie, a w pierwszych dziesięcu minutach stworzyli sobie trzy dogodne okazje na otwarcie wyniku. Niestety nie wykorzystali ani jednej z nich. Miejscowi dopiero pod koniec pierwszej odsłony doszli do głosu, ale nie potrafili poważniej zagrozić bramce Muchy. Wynik zaraz po przerwie otworzył debiutujący w barwach AP Kmity Sebastian Wszołek, który głową skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Podopieczni Wojciecha Pituły udokumentowali w ten sposób swoją przewagę. Gra gospodarzy wyraźnie ożywiła się po dokonanych zmianach, jednak przede wszystkim niefrasobliwości defensywy AP Kmity, zawdzięczają oni wyrównanie. Po bramce wyrównującej, Kaszowianka złapała wiatr w żagle, zaś podopieczni Wojciecha Pituły dawali się zdominować. Tym bardziej szkoda, że indywidualna akcja Więckowskiego i jego strzał nie znalazły drogi do siatki (piłka po jego strzale w dalszy róg bramki odbiła się od wewnętrznej części słupka i wyszła w pole). Losy meczu rozstrzygnęły się w 79 minucie za sprawą precyzyjnego trafienia Tomasza Grzesiaka. W doliczonym czasie gry zawodnicy AP Kmity domagali się podyktowania rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców gospodarzy, jednak gwizdek arbitra w tej sytuacji nie wybrzmiał.

Z przebiegu gry lider z Kaszowa nie był zespołem lepszym, a zwycięstwo miejscowych jest co najmniej szczęśliwe. Jak to jednak w piłce bywa zaraz po meczu o stylu nikt nie pamięta, a liczą się tylko punkty. Te w Wielką Sobotę zostały w komplecie w Kaszowie, czego nasz zespół bez wątpienia może żałować.

Kaszowianka Kaszów - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 2-1 (0-0)

0-1 Wszołek 53
1-1 T. Grzesiak 71
2-1 T. Grzesiak 79

Kaszowianka: Kozłowski - Koczwara (50 Pikuła), Pabiś, Fijak, Soból - Nosek (71 Klimek), Tyrpuła (56 Pachacz), Pamuła (55 Armatys), Zawora - T. Grzesiak, Arynin (64 Cygnarowicz)

AP Kmita: Mucha - Popowicz, Barczuk, Śliwiński, Marszałek (74 Stygar) - Skotnicki (55 Sikora), Kuźma, Więckowski, Burzyński (70 Pituła), Wszołek - P. Grzesiak