Gotowi na Kaszów!

Po długiej przerwie zimowej, zawodnicy AP Kmity Zabierzów wracają na ligowe boiska z optymizmem i nadzieją na lepsze wyniki. Już w pierwszym oficjalnym meczu w 2018 roku, podopiecznych Wojciecha Pituły czeka jednak spore wyzwanie. W Wielką Sobotę o godz. 14:00 zagrają oni w Kaszowie z miejscową Kaszowianką, czyli liderem grupy.  

Kaszowianka dość nieoczekiwanie zaliczyła mały falstart na starcie rundy rewanżowej, tylko remisując przed tygodniem z Nadwiślanem Kraków 1-1. Nasz zespół nie mógł z kolei rozegrać meczu z Wisłą Jeziorzany, gdyż przeciwnikom z sobie tylko wiadomych powodów przeszkadzała inna godzina (17:00 zamiast 16:00) oraz miejsce jego planowanego rozegrania (sztuczne boisko Hutnika zamiast zamarzniętego w Zabierzowie). 

Tak zwanych smaczków sobotniego spotkania jest co najmniej kilka. Wystarczy podać okoliczność, że Wojciech Pituła jest byłym szkoleniowcem naszych najbliższych przeciwników. Dodatkowo w ubiegłym tygodniu AP Kmita dopiął szczegóły przejścia bramkostrzelnego napastnika... Kaszowianki, czyli Pawła Grzesiaka, który od tej pory na zdobywać gole dla naszego zespołu. Działacze z Zabierzowa byli zresztą aktywni w zimowym okienku transerowym. Obok wspomnianego Grzesiaka, trener Pituła będzie mógł skorzystać z usług takich zawodników jak Sebastian Wszołek (pozyskany z Jutrzenki Giebułtów), Sebastian Sikora (Kalwarianka), Mateusz Śliwiński (Świt Krzeszowice) oraz wracający do drużyny Mateusz Grochola. Bardzo możliwe, że nie jest to ostatnie słowo, gdyż są czynione starania, aby pozyskać jeszcze jednego zawodnika, który byłby wzmocnieniem obecnej kadry. 

Z Zabierzowem pożegnali się z kolei Dominik Korcel, Grzegorz Ławrowski oraz Grzegorz Skorupa. Wypożyczony do JKS Zelków został Krzysztof Kawałek, zaś treningów nie wznowił Patryk Kulesza.  

AP Kmita solidnie przepracował okres przygotowawczy, trenując do połowy marca po trzy razy w tygodniu. Z umiarkowanym zadowoleniem należy spojrzeć także na wyniki gier kontrolnych: Sparta Kazimierza Wielka 5:2, Dąb Paszkówka 2:3, Piłkarz Podłęże 3:1, Watra Białka Tatrzańska 0:1 (mecz w Nowym Targu w trakcie zgrupowania w Maniowych), Wisła Czernichów 2:0, Sokół Kocmyrzów 3:1, Śledziejowice 1:2, Proszowianka 3:3. 

Czas zatem najwyższy, na ligową weryfikację!