XIV Turniej Kmita Cup - Żaki i Orliki

Kolejny weekend zmagań piłkarskich w ramach XIV edycji Turnieju Kmita Cup, minął pod znakiem sobotniej rywalizacji Żaków (rocznik 2009 i 2010) oraz niedzielnej w kategorii Orlików (rocznik 2007 i 2008). Tym razem w pierwszym dniu swoje umiejętności zaprezentowało 17 zespołów, zaś kolejnych 19 w drugim dniu. Podobnie jak miało to miejsce przed tygodniem w Turnieju Młodzików i Trampkarzy, rywalizacja została podzielona na tzw. sesję poranną oraz wieczorną.

Co warte podkreślenia, zwłaszcza w rywalizacji Żaków, praktycznie w składzie każdego zespołu, mogliśmy odnaleźć nazwiska dziewcząt, co dobitnie świadczy o rosnącej popularności piłki nożnej także wśród nich. Natomiast jeśli chodzi o same zmagania, to już na etapie wstępnym wielu obserwatorów zwracało uwagę na to, że w tym roku Turniej Kmita Cup jest silnie obsadzony, co niewątpliwie podniosło jego atrakcyjność. Cieszy także obecność w tych kategoriach wiekowych drużyn z Gminy Zabierzów. Obok łącznie 7 zespołów, zgłoszonych przez gospodarzy – AP Kmitę Zabierzów, wystąpiły także po dwa zespoły KP Bolechowice, Orląt Rudawa oraz Iskry Radwanowice.

W sesji porannej zmagań Żaków, najlepiej spisał się Hutnik Kraków, który w ostatecznej klasyfikacji wyprzedził Akademię Piłkarską Grzegorza Mielcarskiego oraz Krakus Swoszowice. Na dalszych miejscach sklasyfikowane zostały drużyny gospodarzy. Z kolei w sesji wieczornej, na najniższym stopniu podium uplasowały się Orlęta z Rudawy. Zmagania wygrał Albertus Kraków przed Uczniowskim Klubem Sportowym Trzebinia.  

Żaki:

Klasyfikacja końcowa w sesji porannej:             

1. Hutnik Kraków

2. AP Grzegorza Mielcarskiego

3. Krakus Swoszowice

4. Didi – Gol Rabka

5. AP Michałowice

6. AP Kmita „B” Zabierzów

7. AP Kmita „A” Zabierzów

8. Skalanka Skała               

                                                

Klasyfikacja końcowa w sesji wieczornej:

1. Albertus Kraków

2. UKS Trzebinia

3. Orlęta Rudawa

4. Wolanka Wola Filipowska

5. AP Kmita „C” Zabierzów

6. Victoria Zalas

7. AP Wieliczka

8. AP Kmita „D” Zabierzów

9. Iskra Radwanowice

Niedzielna rywalizacja Orlików stała na bardzo wysokim poziomie. W wielu meczach o losach pojedynków decydowała różnica jednej bramki, a w dwóch przypadkach rzuty karne. Ozdobą sesji porannej było niewątpliwie finałowe starcie podopiecznych trenera Łukasza Marszałka – AP Kmity Zabierzów z ekipą Słomniczanki Słomniki. Gospodarze choć prowadzili 1-0, ostatecznie po pięknej i sportowej walce ulegli w końcówce 1-2. Warto jednak podkreślić, że oba zespoły stworzyły kapitalne widowisko. Emocji nie zabrakło również w meczu o 3 miejsce, w którym Nadwiślan Kraków dopiero po rzutach karnych pokonał zespół Didi – Gol Rabka. W sesji wieczornej, choć większość stanowiły zespoły z Gminy Zabierzów i Krzeszowice, to jednak czołowe dwie lokaty przypadły drużynom z Krakowa. Pierwsze miejsce zajęła bowiem Futbolica Kraków, wyprzedzając Albertus Kraków. Na najniższym stopniu podium stanęli z kolei młodzi zawodnicy Iskry Radwanowice, prowadzeni przez trenera Mateusza Marszałka.

Orliki:

Klasyfikacja końcowa w sesji porannej:

1. Słomniczanka Słomniki

2. AP Kmita „A” Zabierzów

3. Nadwiślan Kraków

4. Didi - Gol Rabka

5. Dalin Myślenice

6. Skalanka Skała

7. AP Kmita „B” Zabierzów

8. Prądniczanka Kraków

9. Słowik Olkusz

10. B&T Trzciana 2000     

               

Klasyfikacja końcowa w sesji wieczornej:

1. Futbolica Kraków

2. Albertus Kraków

3. Iskra Radwanowice

4. Sankowia Sanka

5. Wolanka Wola Filipowska

6. Orlęta Rudawa

7. AP Kmita „C” Zabierzów

8. KP „B” Bolechowice

9. KP „A” Bolechowice  

Podczas drugiego weekendu w ramach XIV edycji Kmita Cup, wystąpiło łącznie 36 zespołów. Trofea sportowe, w tym medale dla wszystkich uczestników oraz statuetki i wyróżnienia indywidualne dla najlepszych zawodników w każdej drużynie, a także w kategoriach: najlepszy bramkarz, obrońca, rozgrywający, król strzelców, najlepszy zawodnik turnieju, wraz z nagrodami wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Gminy Zabierzów Andrzej Krawczyk, Sołtys Zabierzowa Wiesław Cader, Członek Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i jednocześnie Wiceprezes AP Kmita Zabierzów Tomasz Ziarkowski oraz trener zespołu seniorów gospodarzy Wojciech Pituła.   

W kolejny weekend (2-3 grudnia) na hali OSiR w Zabierzowie czekają nas pojedynki Juniorów. W sobotę wystąpią juniorzy młodsi, a w niedzielę ich nieco starsi koledzy. Początek obu turniejów o godz. 8:00, a planowane zakończenie około godz. 16:00.

Organizatorem Turnieju jest Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów.