W Wołowicach w niedzielę o 13:00

Najbliższy mecz w ramach 11 kolejki V ligi, AP Kmita Zabierzów rozegra w Wołowicach z miejscowym Piastem. Początek zawodów o godz. 13:00. Pierwotnie to spotkanie miało rozpocząć się dwie godziny później, ale jak wiadomo wieczorem czeka nas klasyk w Ekstraklasie, czyli starcie Wisły z Legią, dlatego z myślą o kibicach i samych zawodnikach w celu uniknięcia kolizji terminów, mecz rozpocznie się już o 13:00. 

Dla naszego zespołu Piast jest rywalem niewygodnym, zwłaszcza w Wołowicach. Dość powiedzieć, że po raz ostatni AP Kmita wygrał na tym terenie w sezonie 2013/14, a dokładnie 1 września 2013 r. (4-1). W kolejnych trzech sezonach dwukrotnie zwyciężali gospodarze, a raz padł remis.

W bieżących rozgrywkach oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Na 9 miejscu z 11 punktami plasuje się nasz najbliższy przeciwnik, zaś podopieczni Wojciecha Pituły z 10 punktami w dorobku zajmują 10 pozycję. Co ciekawe z 11 punktów, Piast aż 9 zdobył na własnym boisku co świadczy o tym, że AP Kmita będzie miał trudne zadanie do wykonania.