Pierwsza porażka w sezonie

Drużyna AP Kmity Zabierzów w wyjazdowym meczu 5 kolejki V ligi, przegrała ze Świtem Krzeszowice 4-2. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Łukasz Kominiak.  

O sobotnim spotkaniu można napisać wiele, ale ze względu na mizerną postawę AP Kmity i powściągliwość w krytyce, tym razem zasadne jest ograniczenie się do niezbędnego minimum. Dość powiedzieć, że po niespełna 70 minutach było 0-4, zaś większość widzów przecierała oczy ze zdumienia. U podopiecznych Wojciecha Pituły w tym meczu zabrakło praktycznie wszystkiego, a najbardziej niestety zaangażowania. Różnica pod tym względem była widoczna, stąd walczący o każdą (nawet jak się wydawało przegraną piłkę) Świt miał wszelkie argumenty po swojej stronie. Dodatkowo klasą dla siebie był Godyń, który skompletował hat-tricka. Gole dla gospodarzy za wyjątkiem drugiej bramki po stałym fragmencie gry, padały po składanych i pomysłowych akcjach, przy zdumiewającej bierności i zarazem aż rażącej bezradności całej formacji obronnej. Na plus z pewnością występ Mateusza Marszałka, który nie odpuszczał w żadnej z akcji i walczył za kilku innych kolegów z zespołu. Dwie bramki Łukasza Kominiaka również zdecydowanie podnoszą mu notę. Dobrą zmianę dał także Kacper Woźniak. Na tym kończą się jednak malutkie pozytywy w przypadku gości. Do negatywów zaliczyć też trzeba urazy Barczuka i Burzyńskiego, którzy nie mogli kontynuować gry. Cały zespół ma szansę udowodnić, że sobotni mecz był jedynie wypadkiem przy pracy. Kolejny rywal, czyli Skawinka Skawina jest co najmniej tak samo wymagający. Z takim zaangażowaniem jak w Krzeszowicach, o korzystny wynik będzie jednak niezwykle trudno.

Świt Krzeszowice - AP Kmita Zabierzów 4-2 (2-0)

1-0 Godyń 20
2-0 Godyń 26
3-0 Godyń 57
4-0 Krzysiak 66
4-1 Kominiak 73
4-2 Kominiak 90

Świt: Kłosowski - Magiera, Śliwiński, Marszałek, Ziółko - Deryniowski (76 Gimenez), Mirek, Trędota (80 Zając), Nowak - Godyń, Krzysiak (90 Księżyc) 

AP Kmita: Mucha - Marszałek, Pituła, Ramut (70 Stygar), Popowicz (60 Skotnicki) - Kuźma, Barczuk (30 Woźniak), Kominiak, Korcel, Burzyński (46 Ławrowski) - Skorupa (85 Kawałek)