O prymat w Gminie Zabierzów!

Już w najbliższą sobotę, 2 września o godz. 17:00 na stadionie w Zabierzowie w meczu 4 kolejki V ligi, AP Kmita Zabierzów podejmie Iskrę Radwanowice. Będzie to prestiżowe starcie, określane mianem derbów Gminy Zabierzów. 

W poprzednim sezonie oba pojedynki dostarczyły wielu emocji. W rundzie jesiennej 2-1 w Zabierzowie triumfowała Iskra. Zabierzowianie zrewanżowali się z kolei wiosną, pokonując rywala na jego stadionie także w stosunku 2-1. Iskra i AP Kmita zakończyły sezon 2016/17, jako sąsiedzi w ligowej tabeli.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w bieżących rozgrywkach. Start sezonu 2017/18 jest zdecydowanie lepszy dla zawodników prowadzonych przez Wojciecha Pitułę. Po trzech kolejkach AP Kmita ma bowiem w dorobku pięć punktów i pozostaje niepokonany. O ile remis w Jeziorzanach można traktować bardziej jako stratę dwóch punktów, niż wywalczenie jednego, o tyle już remis z faworyzowaną Kaszowianką, a zwłaszcza ostatnia wyjazdowa wygrana z Wieczystą może napawać umiarkowanym optymizmem przed kolejnymi meczami. Na drugim biegunie jak dotąd znajduje się Iskra, która po trzech kolejkach pozostaje jako jedyna bez choćby punktu. Pewnym usprawiedliwieniem dla naszych najbliższych rywali może być fakt, że przed sezonem dokonali oni prawdziwej rewolucji kadrowej, a zatem zgranie z pewnością na tym etapie nie jest ich atutem. Iskra jest zespołem, w którym gołym okiem widać problemy w formacji obronnej. Liczby nie kłamią, a 12 bramek straconych w 3 spotkaniach nie pozwala defensorom na wystawienie zbyt dobrych not. Szczególnie dało się to zauważyć w meczu w Kaszowie, gdzie goście aż sześć razy wyciągali piłkę z siatki. Inna sprawa, że Iskra jest zespołem potrafiącym grać dobrze do przodu i zdobywającym sporo bramek.

Mimo, iż na papierze to AP Kmita wydaje się być faworytem, to rywala z całą pewnością nie wolno nawet na moment zlekceważyć, wszak derby rządzą się swoimi prawami i nikt nie odpuści. Liczymy na ciekawe widowisko w sobotnie popołudnie, zachęcając do odwiedzenia stadionu w Zabierzowie wszystkich sympatyków piłki nożnej.