Żaki, Orliki i Młodziki AP Kmita Zabierzów, rywalizowały z rówieśnikami z USA!

W dniu 11 lipca 2017 r. na stadionie w Zabierzowie na zaproszenie Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów, gościliśmy polonijną drużynę ze Stanów Zjednoczonych – S.C. Vistula Garfield New Jersey. Warto podkreślić, że nasz przeciwnik to jednocześnie najstarszy klub polonijny na wschodnim wybrzeżu USA, założony w 1952 roku. Przy tej okazji odbyły się więc 3 mecze towarzyskie roczników 2009, 2007 i 2004. Wszystkie z nich odbywały się na świetnie przygotowanej przez organizatorów murawie (efekt niedawnego UEFA EURO U21), co skrzętnie zauważyli nasi goście. Przy dopingu licznie zgromadzonych rodziców zarówno zawodników AP Kmita Zabierzów, jak i drużyny z USA byliśmy świadkami dużych emocji i wielu widowiskowych akcji. Była to również świetna okazja do sprawdzenia własnych umiejętności na tle przeciwnika z innego kontynentu, wymiany doświadczeń, czy też dzielenia się rozmaitymi spostrzeżeniami. Mecze obfitowały w wiele emocji i podbramkowych spięć, choć nie dało się ukryć że drużyna Vistuli Garfield cechowała się świetnym przygotowaniem motorycznym młodych piłkarzy, jak i bardzo wysokimi umiejętnościami typowo piłkarskim poszczególnych zawodników. Ich przyjazd do Polski był elementem przygotowań do nowego sezonu (wystąpili między innymi na turnieju we Wrocławiu), podczas gdy dla naszych zawodników był to okres odpoczynku po długim sezonie. Tym niemniej pomimo okresu wakacji, cieszyć musi mobilizacja wszystkich uczestników, zaś wartością dodaną była świetna postawa naszej drużyny Młodzików (rocznik 2004/05), która po wyrównanym meczu ostatecznie wygrała 4-3. Warto odnotować, że gościem specjalnym był Kazimierz Kmiecik – legenda Wisły Kraków, który pomógł w zorganizowaniu zawodów.     

Po zakończonych meczach goście (zawodnicy, rodzice, trenerzy) zostali zaproszeni na poczęstunek w formie grilla, jak i smaczne wypieki przygotowane przez niezawodnych rodziców dzieci z naszej Akademii. Nie zabrakło też wymiany upominków pomiędzy przedstawicielami obu zespołów. Wszystkie dzieci z obu zespołów otrzymały również okolicznościowe gadżety sportowe.

Liczymy, że ta wizyta to jedynie początek dłuższej i owocnej współpracy pomiędzy klubami. Jak zapewniali nas zresztą działacze i trenerzy S.C. Vistula Garfield, w podzięce za życzliwość i bardzo miłe przyjęcie, Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów otrzyma zaproszenie na 2018 rok na turniej piłkarski do Stanów Zjednoczonych. Przed osobami związanymi z naszą Akademią wyzwanie najbliższego kalibru, choć perspektywa obozu sportowego w New Jersey zachęca do aktywnego działania!    

Lista zawodników rocznik 2009:

Mikołaj Banach, Dawid Czeszyk, Marcel Kępa, Mateusz Ballada, Oskar Kukla, Piotr Kukla, Przemek Piechnik, Klaudiusz Cholewa, Kacper Łoziński, Szymon Mazur, Szymon Chmiel, Gabriel Piekarz, Adrian Mirek, Patryk Pochopień.

Lista zawodników rocznik 2007:

Adrian Woźniak, Wiktor Wożniak, Piotr Wójcik, Ignacy Kozłowski, Filip Kucharczyk, Erwin Mirek, Filip Kędra, Bartosz Głowacz, Oskar Mach.

Lista zawodników rocznik 2004/05:     

Karol Gąsiorowski, Stanisław Kawęski, Jakub Kawęski, Jakub Helbin, Adrian Rusin, Patryk Bazgier, Michał Marek, Karol Krzywiecki.