Wojciech Pituła nowym trenerem AP Kmita Zabierzów!

Zarząd Akademii Piłkarskiej Kmita Zabierzów informuje, że nowym trenerem zespołu seniorów został Wojciech Pituła. Trenerowi życzymy jak najlepszych wyników w sezonie 2017/18 w naszym klubie.

Wojciech Pituła zastąpi na tym stanowisku Marcina Jałochę, z którym wygasająca wraz z końcem sezonu umowa nie została przedłużona. Pituła to m. in. były szkoleniowiec Kaszowianki, z którą najpierw wywalczył awans do V ligi, a następnie plasował się z nią w ścisłej czołówce. W ostatnim sezonie pracował z kolei z Dziecanovią, z którą długo walczył o awans. Jest też świeżo upieczonym posiadaczem licencji trenerskiej UEFA A.

W tym momencie trudno mówić o szczegółowych celach, skoro przed poprzednim sezonem były one ambitne, a wiadomo w jakim punkcie znaleźliśmy się w zasadzie od pierwszych kolejek i o co przyszło nam realnie walczyć. Ważne by dobrze wystartować, gdyż to tworzy dobry klimat i sprzyja osiąganiu korzystnych rezultatów. Trener przejmuje drużynę o sporym potencjale, której miejsce jest w czołówce tabeli, a nie w jej dolnych rejonach. Z pewnością chcielibyśmy pozyskać 2-3 nowych zawodników, którzy jeszcze wzmocnią rywalizację i podniosą poziom w zespole. Zobaczymy, czy uda nam się ten plan zrealizować. Liczę też na naszą utalentowaną młodzież, że podejmie walkę o skład. Trener dostaje duży kredyt zaufania i szerokie pole do działania. Uznaliśmy, że w tym momencie był to najlepszy wybór, obie strony chciały tej współpracy, stąd szybko osiągnęliśmy porozumienie – analizuje Tomasz Ziarkowski, Wiceprezes AP Kmita Zabierzów.