Mecz z Piastem w Krzeszowicach

Informujemy, że mecz 25 kolejki V ligi pomiędzy Akademią Piłkarską Kmita Zabierzów, a Piastem Wołowice, zostanie rozegrany w Krzeszowicach w sobotę 10 czerwca o godz. 17:00. Nasz zespół będzie pełnił rolę gospodarza, zaś zmiana miejsca rozegrania spotkania wynika z konieczności wykonania ostatnich prac na stadionie w Zabierzowie przed UEFA EURO U-21. 

AP Kmita utrzymanie zapewnił sobie w ostatniej kolejce za sprawą wyjazdowej wygranej z Podgórzem Kraków 2-1. Nasz najbliższy rywal - Piast Wołowice po remisie 0-0 z Wisłą Jeziorzany zajmuje bezpieczne 12 miejsce w tabeli i już wiadomo, że ani Podgórze, ani Tęcza Piekary zespołu z Wołowic nie wyprzedzą. Sytuacja w innych ligach jest jednak na tyle skomplikowana, że z jednej z trzech grup V ligi, spadną najprawdopodobniej trzy zespoły. Tym jednym dodatkowym będzie zespół z najgorszym współczynnikiem. W tej chwili jest nim Gdovia. Niezależnie od tych wyliczeń z pewnością nic nie grozi już podopiecznym Marcina Jałochy i w Zabierzowie to właśnie najważniejsza wiadomość.

Tak czy inaczej w obozie AP Kmity nie powinno zabraknąć mobilizacji na dwa ostatnie mecze sezonu 2016/17. Czynnikiem motywującym powinien być przede wszystkim fakt, że nasz zespół w rundzie jesiennej przegrał zarówno z Piastem (2-4 w Wołowicach), jak i u siebie w derbowym starciu z Iskrą Radwanowice 1-2.

Przy tej okazji już z wyprzedzeniem informujemy, że mecz ostatniej kolejki z Iskrą Radwanowice został wolą obu zespołów przeniesiony na termin wcześniejszy, tj. środę 14 czerwca. Początek meczu w Radwanowicach o godz. 18:30.