Juniorzy Kmity po raz trzeci najlepsi w Halowych Mistrzostwach PPN Kraków!

W zakończonych wczoraj Halowych Mistrzostwach Podokręgu Piłki Nożnej Kraków w kategorii Juniorów, trzeci raz z rzędu najlepsi okazali się nasi zawodnicy, pod wodzą trenera Artura Gawła.   

W rozgrywkach początkowo wzięło udział 16 zespołów, podzielonych na dwie równe grupy. Przez siedem kolejnych weekendów toczyły się zatem zmagania, o znalezienie się w najlepszej czwórce w swojej grupie, co dawało awans do ćwierćfinału. Mecze rozgrywano zaś na obiektach Wandy (pod balonem). Podopieczni Artura Gawła w grupie B zajęli trzecie miejsce i w walce o awans do strefy medalowej, zmierzyli się z drugim zespołem grupy A - Spartą Kazimierza Wielka. Spotkanie obu ekip było niezwykle emocjonujące i przebiegało w nerwowej atmosferze, przez co nie zabrakło boiskowych spięć między zawodnikami. AP Kmita prowadził już 3-0, ale Sparcie udało się doprowadzić do remisu 3-3. Wtedy jednak sprawy w swoje ręce wziął Kacper Woźniak i pięknym strzałem z rzutu wolnego wprowadził swój zespół do półfinału. W walce o finał AP Kmita spotkał się z Zieleńczanką Zielonki i od początku całkowicie zdominował rywala. Końcowy wynik 5:2 był w zasadzie najniższym wymiarem kary, a stracone bramki głównie efektem rozprężenia przy wyniku 4-0. W drugim półfinale Tramwaj Kraków pokonał Nadwiślan Kraków 2-1. O losach meczu o trzecie miejsce ostatecznie zdecydować musiały rzuty karne, po tym jak w regulaminowym czasie gry padł remis 2-2. W próbie nerwów skuteczniejsi byli gracze Nadwiślanu, pokonując kolegów z Zielonek 3-1. Wreszcie podsumowaniem zimowej rywalizacji, był mecz o tytuł Halowego Mistrza Podokręgu Piłki Nożnej Kraków. Po raz trzeci z rzędu tytuł ten wywalczyła Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów, pokonując Tramwaj aż 4-1 i tym samym potwierdzając dominację w całych zawodach. Ten wynik to wielki sukces naszych Juniorów, którzy na tle rywali pokazali mądrość w grze i doświadczenie zdobyte już w seniorskiej piłce. Warto bowiem podkreślić, że wielu aktualnych Mistrzów PPN Kraków, regularnie występuje w V lidze i stanowi o sile zespołu prowadzonego przez Marcina Jałochę. 

Mistrzowski skład AP Kmity Zabierzów: Rafał Czech, Kamil Czepiec, Wiktor Furtak, Michał Haduch, Kamil Juszczak, Karol Konkol, Mateusz Olkuski, Paweł Pstruś, Sebastian Salicki, Szymon Tyrała, Kacper Woźniak, Damian Wójcik  

Galeria