Czas na derby!

Już w najbliższą sobotę 5 listopada o godzinie 11:00 na stadionie w Zabierzowie, rozegrany zostanie mecz 13 kolejki V ligi, w którym Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów podejmie Iskrę Radwanowice. Poza walką o trzy punkty spotkanie to ma również wymiar prestiżowy, gdyż obie drużyny to aktualnie najlepsze zespoły w Gminie Zabierzów.

AP Kmita będzie chciał poprzez zdobycie kompletu punktów zmniejszyć stratę do rywali walczących o utrzymanie (w tym także do Iskry) i choć po części zatrzeć złe wrażenie pozostawione po rundzie jesiennej. Podopieczni Marcina Jałochy są obecnie w takim punkcie sezonu, że nie mogą pozwolić sobie na straty kolejnych punktów. Zadanie łatwe nie będzie, bo Iskra jak na beniaminka radzi sobie całkiem nieźle, a od pewnego czasu regularnie punktuje. Zespół z Radwanowic nie unika jednak wpadek z drużynami teoretycznie słabszymi (np. wyjazdowe porażki z Piastem i Świtem), w czym gospodarze sobotniego meczu mogą szukać optymizmu. Sytuacji AP Kmity nie ułatwiają liczne kontuzje, a także absencje za żółte i czerwone kartki.

Niezależnie od powyższego kibice w Zabierzowie czekają przede wszystkim na walkę i zaangażowanie przez cały mecz. Derby to przecież idealny czas, aby pokazać charakter!

Po sobotniej kolejce nasz zespół ma rozegrać jeszcze zaległe spotkanie z Podgórzem. Ciągle jednak nie wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się ten mecz. AP Kmita, jako gospodarz zaproponował grę we wtorek, 8 listopada o godz. 19:30 na boisku SMS Kraków ze sztuczną nawierzchnią, jednak są problemy z jego dopuszczeniem do rozgrywek na szczeblu V ligi. Alternatywnie został wskazany termin 13 listopada na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Zabierzowie. Problem w tym, że dwa dni wcześniej Podgórze gra inny zaległy mecz z rezerwami Garbarnii Kraków, a więc wobec braku upływu 48 godzin między tymi spotkaniami, na takie rozwiązanie musi zgodzić się Podgórze. Takiej zgody na ten moment nie udało się uzyskać. Sprawa jest w toku, nowe ustalenia będą przekazywane na bieżąco.