Akademia Kmita wygrywa w Branicach

W rozegranym wczoraj meczu 25 kolejki V ligi, AP Kmita pokonał w meczu wyjazdowym Złomex Branice 3-2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Tomasz Wysokiński, a jedno trafienie dołożył Kacper Woźniak. Kolejne trzy punkty przybliżają podopiecznych Artura Gawła do zajęcia trzeciej lokaty na koniec sezonu.

Z przekroju całego spotkania AP Kmita był zespołem wyraźnie lepszym i mimo sporych ubytków kadrowych (Herdzik, Więckowski, Kuźma, Burzyński, Marszałek, Stygar, Juszczak) wygrał w pełni zasłużenie. Od początku to nasz zespół narzucił swój styl gry i w 19 minucie po ładnej wymianie piłki między Tyrałą i Wysokińskim, ten ostatni w sytuacji sam na sam strzałem w długi róg dał prowadzenie AP Kmicie. Złomex sześć minut później wykorzystał nieporozumienie w obronie przyjezdnych i doprowadził do wyrównania. Odpowiedź gości była jednak błyskawiczna, a piękną bramkę uderzeniem z woleja, która była bez wątpienia ozdobą spotkania zdobył Kacper Woźniak. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie AP Kmita w dalszym ciągu kontrolował grę i stwarzał kolejne sytuacje. Złomex w zasadzie ograniczał się do wyprowadzania kontr, choć dwie z nich w bardzo dobrym stulu zatrzymał Długopolski. Podopieczni Artura Gawła podwyższyli prowadzenie w 69 minucie, po tym jak świetne dośrodkowanie Zauchy na gola strzałem głową zamienił ponownie Wysokiński. Akademia stwarzała kolejne sytuacje, gdyż opadający z sił miejscowi zostawiali coraz więcej miejsca. Sytuacji sam na sam nie wykorzystali jednak Zaucha oraz Wysokiński, zaś dwukrotnie zimnej krwi nie zachował pod bramką rywala Skotnicki. W jednej sytuacji pomylił się również sędzia, nie odgwizdując rzutu karnego po ewidentnym faulu na Woźniaku. Ambitnie grający Złomex w doliczonym czasie gry zdołał jeszcze po kontrze zmniejszyć rozmiary porażki.

Na uwagę zasługuje również fakt, że w pierwszym składzie naszego zespołu wybiegło aż pięciu młodzieżowców (Długopolski, Barczuk, Świerk, Tyrała i Woźniak) zaś kolejny (Obal) wszedł z ławki w drugiej połowie spotkania.

Złomex Branice - Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów 2-3 (1-2)

0-1 Wysokiński 19