KO: Wieczysta - AP 2011 2:3

Pierwsze trzy punkty

Wieczysta Kraków - Akademia Piłkarska Zabierzów 2:3 (0:1)
Owczarczyk 82 (s), Ścigalski 90 - Gawęcki 40, 60, Kuflik 80

Sędziował: Dariusz Mirek (Kraków)
Żółte kartki: D.Szewczyk - Królikowski, Nawrocki, Owczarczyk
Wieczysta: D.Szewczyk - Łuczak, Chorąży, Podsiadły, Cewicki (72 Ścigalski) - Petlic (81 Waśniowski), Fryc, Liszka, Michno, Berkowicz (66 Suski) - Lachowicz.
AP Zabierzów: Herdzik - Owczarczyk, Skwarczeński (76 Kapusta), Krauz, Ruszkiewicz - Kajak (46 Kuflik), Kowalik, Królikowski, Nawrocki, Anih (68 Zębala) – Gawęcki (72 Pietras).

Zawodnicy Akademii od początku spotkania sprawiali lepsze wrażenie niż zespół Wieczystej. Stwarzali sobie dużo sytuacji, jednocześnie uniemożliwiając zawodnikom Wieczystej jakiekolwiek ataki na własną bramkę. Groźne sytuacje dla gości stwarzał Gawęcki, jednak nie potrafił ich skutecznie wykorzystać. Zmieniło się to jednak 5 minut przed przerwą. Z rzutu rożnego fanastycznie dośrodkował Anih, a Gawęcki z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki.

Druga połowa miała podobny przebieg. Goście cały czas atakowali, lecz brakowało im precyzji w wykańczaniu akcji. W 60 minucie drugą bramkę zdobył Gawęcki który po podaniu Kowalika, z 11 metrów uderzył w długi róg bramki, nie dając szans Szewczykowi. Coraz bardziej uwidaczniała się przewaga Zabierzowian. Następna bramka padła w 80 minucie, a jej autorem był Kuflik. Wykorzystał podanie Kowalika, minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Po tej bramce Zabierzowianie się troche rozluźnili. Dwie minuty później samobójczą bramke zdobył Owczarczyk, który niefortunnie zgrywał piłkę głową do bramkarza. W ostatniej minucie gospodarze zdobyli kontaktową bramkę za sprawą Ścigalskiego. Wykorzystał nieporozumienie między dwoma zawodnikami Akademii i z 16metrów posłał piłkę do siatki.

Akademia wygrywa pierwszy mecz w klasie okręgowej. Wynik mógłby sugerować wyrównany mecz, jednak cały mecz atakowała Akademia, i to ona była zespołem zdecydowanie lepszym. Straciła w końcówce dwie bramki, które były efektem przypadku.