Podgórze wreszcie pokonane

Poprzednie dziewięć ligowych konfrontacji, pomiędzy Akademią Kmita, a Podgórzem Kraków kończyło się podziałem punktów. Przerwanie tej passy na korzyść podopiecznych Artura Gawła, nastąpiło dopiero wczoraj za sprawą wygranej na własnym obiekcie 2-0. Bramki dla Akademii zdobyli Tomasz Wysokiński oraz Piotr Więckowski.

Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji i bez cienia przesady można powiedzieć, że stała na kiepskim poziomie. Gospodarze długimi fragmentami nie mogli znaleźć recepty na skutecznie broniący się zespół Podgórza, który starał się wyprowadzać kontry. Momentami nawet to goście dłużej utrzymywali się przy piłce, ale w żaden sposób nie przekładało się to na stwarzanie sytuacji podbramkowych. Akademia Kmita stworzył w tej części gry w zasadzie jedną składną akcję, ale co niezwykle istotne zamienioną od razu na gola. Po ładnej wymianie piłki przy linii bocznej między Popowiczem i Marszałkiem, ten ostatni dośrodkował płasko w pole karne. Z piłką najpierw minął się Więckowski, ale ta ostatecznie trafiła wprost do nadbiegającego Wysokińskiego, który nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem jej do siatki. Ta bramka wyraźnie uspokoiła miejscowych, którzy z każdą minutą nabierali swojego rytmu i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Ochotę do gry przyjezdnym odebrała ostatecznie bramka zdobyta z rzutu karnego przez Piotra Więckowskiego, podyktowanego wskutek wcześniejszego i dość bezmyślnego faulu na Popowiczu.

Wygrana Akademii Kmita w tym meczu sprawia, że podopieczni Artura Gawła obok Dalinu pozostają jedynymi zespołami, które wiosną nie przegrały meczu. Na drugim biegunie znajduje się Podgórze, które jako jedyne jeszcze w rundzie rewanżowej nie wygrało, przez co zbliża się do nich coraz bardziej strefa spadkowa.

Nasz zespół postara się podtrzymać dobrą passę już w najbliższy czwartek (Boże Ciało), kiedy to w wyjazdowym meczu 23 kolejki zagra w Wołowicach z miejscowym Piastem. Początek meczu o godz. 14:00.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Podgórze Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Wysokiński 32
2-0 Więckowski 75

AP Kmita: Herdzik - Majgier (67 Woźniak), Burzyńki (72 Ramut), Barczuk, Marszałek (89 Kawałek) - Tyrała, Kuźma, Barnaś, Popowicz, Więckowski - Wysokiński (88 Juszczak)

Podgórze Kraków: Grabowski - Urban (87 Brown), Kotiw, Cichoń (74 Malarz), Hwastek - Zębala, Bańka, Niemirski (46 Sapała), Pitala, Polny - Ochałek