Weekend z Akademią Piłkarską - plan meczów

W nadchodzący weekend, na stadionie przy ul. Sportowej 2 w Zabierzowie, będziemy mogli śledzić występy trzech naszych zespołów - dwóch seniorskich oraz juniorów młodszych.

Jako pierwsi wystąpią juniorzy młodsi, którzy pod wodzą Sławomira Solaka gościć będą Clepardię Kraków. To spotkanie, rozgrywane w ramach 4 kolejki I ligi juniorów młodszych zaplanowano na sobotę, 23 kwietnia o godz. 10:00.

Tego samego dnia, tyle że o godzinie 17:00 wystąpią z kolei Seniorzy Akademii Kmita oraz Clepardii. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż Clepardia po istotnych wzmocnieniach składu oraz zmianie szkoleniowca, dokonanych w przerwie zimowej, na ten moment jest najlepszym zespołem rundy wiosennej (10 punktów w 4 meczach), choć pamiętać należy, że zespoły AP Kmity oraz Dalinu rozegrały o jedno spotkanie mniej. Niewątpliwym atutem Clepardii był również fakt, iż wszystkie wiosenne mecze rozgrywała ona na własnym obiekcie. Mecz w Zabierzowie, będzie zatem pierwszą potyczką, rozgrywaną w tym roku w delegacji. Pierwszy mecz obu zespołów był ciekawym widowiskiem, zakończonym zwycięstwem AP Kmity 2-1. Dwa trafienia w tamtym spotkaniu zaliczył nieobecny już w Zabierzowie Józef Mazela. Podopieczni Artura Gawła mieli sporo czasu na przygotowanie się do sobotniej potyczki w związku z odwołaniem ostatniego, hitowo zapowiadającego się starcia z Dalinem Myślenice. Aby tamto starcie nadal rozpatrywać jednak w podobnych kategoriach, konieczne jest pokonanie najbliższego przeciwnika, co z pewnością nie będzie zadaniem łatwym do zrealizowania. 

Na sam koniec weekendu, a więc w niedzielę 24 kwietnia o godz. 17:00, Akademia Kmita II podejmować będzie z kolei lidera krakowskiej B klasy gr. II - Płomień Jerzmanowice. Jesienne starcie było ciekawym i emocjonującym widowiskiem, zakończonym remisiem 3-3, który zespół z Jerzmanowic uratował już w doliczonym czasie gry. Podobne emocje w najbliższą niedzielę, choć z lepszym zakończeniem dla rezerw Akademii Kmita mile widziane.