Wygrana po ciężkim boju

W swoim pierwszym meczu o stawkę w 2016 roku, Akademia Kmita pokonał na własnym obiekcie Lotnik Kryspinów 1-0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Tomasz Wysokiński.

Spotkanie rozgrywano na dobrze przygotowanej murawie, która tego dnia musiała stawić czoła kapryśnej pogodzie. Zawodnikom obu zespołów nie sprzyjał w pierwszej połowie mocno padający deszcz. Długimi fragmentami walka koncentrowała się na opanowaniu środka pola. Goście nastawili się przede wszystkim na grę z kontry i kilka razy prostopadłe zagrania sprawiły problemy defensywie Akademii. To właśnie formacja obronna AP Kmity była największą niewiadomą przed tym meczem. Z powodu nadmiaru żółtych kartek nie mogli wystąpić Ramut, Majgier oraz Świerk, zaś kontuzja wykluczyła Szostaka. Szansę debiutu otrzymali za to Marszałek wraz z Barczukiem. Gospodarze nie mogli poradzić sobie z dobrze dysponowanym tego dnia Lotnikiem. Brakowało spięć podbramkowych i strzałów z dystansu. I jak to często w piłce bywa, decydujące mogą okazać się stałe fragmenty gry. Nie inaczej było tym razem. W 37 minucie spotkania piłkę z narożnika boiska dorzucił Dariusz Kuźma, a do siatki skierował ją Wysokiński.

Ta bramka wyraźnie dodała miejscowym pewności i w drugiej połowie grali oni już spokojniej, utrzymując się częściej przy piłce. W 68 minucie powinno być 2-0, ale po dośrodkowaniu Skotnickiego i strzale głową Więckowskiego, piłkę zmierzającą do siatki z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gości. Ważna dla losów meczu była też 68 minuta. Po składnej akcji piłka znalazła się w bramce Herdzika, jednak napastnik Lotnika znajdował się wcześniej na spalonym. Przyjezdni nie mogli pogodzić się z takim werdyktem arbitra, zaś najgłośniej protestujący z nich został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Osłabiony Lotnik do końca ambitnie walczył o uratowanie punktu, ale mądrze broniący się podopieczni Artura Gawła ostatecznie dowieźli korzystny wynik, sprawiając sobie miły prezent świąteczny.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Lotnik Kryspinów 1-0 (1-0)

1-0 Wysokiński 37

AP Kmita: Herdzik - Popowicz, Barczuk, Burzyński, Marszałek - Kawałek (87 Zaucha), Kuźma, Więckowski, Skotnicki (82 Woźniak), Stygar (76 Juszczak) - Wysokiński (90 Tyrała)