PP: Zelków - AP 2011 1:4

Wygrana Zabierzowian

JKS Zelków - Akademia Piłkarska 2011 Zabierzów 1:4 (0:1)
Para 55 - Nawrocki 61, 79, Gawęcki 32, Zębala 70

Sędziował: Maciej Koster (Kraków)
Zelków: T.Malec - Koperny, Kozubowski, Makowski, Skotniczny - Śliwiński (70 Strzeboński), Para, Dąbrowski - Wiatr, Malina (46 M.Malec), Kłaput.
AP 2011: Herdzik - Królikowski, Jędrszczyk, Skwarczeński, Ruszkiewicz - Krauz (79 Wysokiński), Anih, Kajak (72 Kuflik), Kowalik, Nawrocki - Gawęcki (65 Zębala).

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała drużyna Akademii. To zawodnicy z Zabierzowa prowadzili grę, stwarzali sobie dużo sytuacji podbramkowych, czego efektem była pierwsza bramka zdobyta przez nich. Jej autorem był Gawęcki, który wykorzystał dobre podanie Krauza z głębi pola, i umieścił piłkę w bramce. Zawodnicy z Zelkowa stworzyli sobie jedną groźną sytuację, z rzutu wolnego uderzał Dąbrowski (znany z Kupczyka Kraków), jednak jego strzał obronił Herdzik. Na przerwę, zawodnicy Akademii schodzili z jedno bramkową przewagą.

Zawodnicy z Zelkowa zaskoczyli Akademie, doprowadzając do wyrównania w 55 minucie. Po niezrozumieniu dwóch obrońców Akademii, do piłki dopadł Para i strzałem z 20 metrów pokonał Herdzika. Reszta spotkania należała jednak do zabierzowian. W 61 minucie Akademia ponownie prowadziła. Po podaniu Gawęckiego bramkę plasowanym strzałem zdobył Nawrocki. Strzelec bramki z poprzedniej akcji, w 70 minucie po akcji prawą stroną dostrzegł w polu karnym Zębale, który skierował piłkę do pustej bramki. Ostateczny cios Zabierzowianie zadali w 79 minucie. Nawrocki wykorzystał błąd obrońcy Zelkowa, minął jeszcze dwóch zawodników i będąc sam na sam pokonał Malca.

 

Zdjęcia z tego meczu TUTAJ.