Z Dalinem na remis

Po bardzo dobrym i emocjonującym widowisku, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund, Akademia Kmita zremisował z Dalinem Myślenice 2-2 (1-0). Prowadzenie AP Kmita zdobył dzięki pięknemu trafieniu z dystansu Dariusza Kuźmy. Po przerwie w kilka minut dwie bramki po strzałach głową zdobyli goście. Gdy wydawało się, że to przyjezdni zgarną pełną pulę w ostatniej akcji doliczonego czasu gry wynik spotkania ustalił Piotr Więckowski.

Sobotni mecz był pojedynkiem dwóch drużyn, które w tym sezonie jeszcze w lidze nie przegrały. W obozie gospodarzy nie brakowało problemów kadrowych przed tym meczem, gdyż z różnych względów nie mogli zagrać Świerk, Popowicz, Wysokiński, Ramut oraz Burzyński. Szansę debiutu w wyjściowej jedenastce otrzymał za to pozyskany w ostatnim dniu okienka transferowego Józef Mazela.

Całe spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany i toczył się głównie w strefie środkowej. Wreszcie pięknym strzałem z dystatnsu rywali zaskoczył Dariusz Kuźma. Wynik 1-0 dla gospodarzy utrzymał się do pauzy. Niestety w drugiej połowie z każdą kolejną minutą wzrastała przewaga przyjezdnych, którzy raz po raz zagrażali bramce Herdzika. Bramkarz AP Kmity rozgrywał jednak świetne zawody i wielu beznadziejnych sytuacjach ratował zespół przed utratą gola. Bezradny był jednak po dwóch dośrodkowaniach i strzałach głową z bliskich odległości. W odstępie kilku minut Dalin zdobył dwa gole i zdawał się kontrolować sytuację. I kontrolował aż do 95 minuty, kiedy to w ostatniej akcji meczu z piłką w pole karne wpadł Więckowski i pięknym strzałem z lewej nogi po dalszym rogu zaskoczył bramkarza przyjezdnych.

Radości po ostatnim gwizdku sędziego nie krył Artur Gaweł, który gratulując swoim zawodnikom podkreślił, że jego zespół został nagrodzony za ambicję, determinację i walkę do końca. Mimo niekorzystnego w pewnym momencie obrotu wydarzeń boiskowych potrafili oni wrócić do gry i uratować cenny punkt, który daje dodatkową motywację przed kolejnymi meczami.

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Dalin Myślenice 2-2 (1-0)