Weekend z kompletem punktów

Miniony weekend był bardzo udany dla obu zespołów seniorskich AP Kmity. Pierwsza drużyna pokonała w sobotę w meczu 2 kolejki V ligi Tęczę Piekary 2-1, zaś rezerwa w niedzielne popołudnie okazała się lepsza na inaugurację od Bronowickiego Kraków, zwyciężając pewnie 3-1. 

Mecz z Tęczą Piekary miał być dla podopiecznych Artura Gawła kolejnym sprawdzianem formy i przy okazji potwierdzeniem, że wysoka wygrana w Kryspinowie nie była jednorazowym wyskokiem formy. I rzeczywiście pierwsze dwadzieścia minut sobotniego meczu zdawało się dokładnie potwierdzać wydarzenia sprzed tygodnia. Podobnie bowiem jak w starciu z Lotnikiem po dobrym początku AP Kmita szybko objął dwubramkowe prowadzenie. Najpierw debiutanckiego gola w V lidze zdobył Kacper Woźniak, który zagrał na prawym skrzydle wykorzystując absencję Dawida Stygara. Wkrótce później akcję gospodarzy wykończył Wysokiński, podwyższając prowadzenie. Wszystko wskazywało więc na to, że podobnie jak miało to miejsce w Kryspinowie, AP Kmita odniesie okazałe i bezproblemowe zwycięstwo. Tym bardziej, że Tęcza osłabiła się dodatkowo po czerwonej kartce. Taki obrót boiskowych wydarzeń chyba zdekoncentrował gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą powinni odebrać rywalowi wszelką ochotę do gry. W zamian tego w drugiej odsłonie coraz śmielej poczynał sobie beniaminek z Piekar, co zaowocowało golem kontaktowym i niepotrzebnymi nerwami. Najbardziej udzieliły się one Dawidowi Burzyńskiemu, który mimo tego, że wszedł na plac gry dopiero po zmianie stron, po dwóch żółtych kartkach musiał przedwcześnie udać się pod prysznic. Zresztą w drugiej połowie widowisko zepsuł nadmiar fauli oraz żółtych i czerwonych kartek. W efekcie przyjezdni kończyli mecz w dziewiątkę. Pomimo tego do końca starali się wyszarpać choćby remis. Na szczęście dla AP Kmity tak się nie stało i druga jesienna wygrana stała się faktem, choć przyszła ona trudniej, niż można się było spodziewać. 

Po dwóch kolejkach obok AP Kmity już tylko Dalin Myślenice oraz Kaszowianka mają na koncie komplet punktów. Tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu zespół z Myślenic został nowym liderem tabeli. W 3 kolejce Akademię czeka bardzo ciekawy i zawsze prestiżowy pojedynek ze Świtem Krzeszowice, który na starcie rozgrywek poległ z Nadwiślanem 0-5. Początek meczu w Krzeszowicach w sobotę, 29 sierpnia o godz. 17:00. 

Akademia Piłkarska Kmita Zabierzów - Tęcza Piekary 2-1 (2-0)

Bramki dla AP Kmity: Woźniak i Wysokiński

AP Kmita: Herdzik - Skotnicki, Ramut, Świerk (46' Burzyński), Barnaś (46' Kawałek) - Woźniak, Tyrała, Kuźma, Więckowski, Kowalik (74' Majgier) - Wysokiński

Z kolei w niedzielę swój pierwszy mecz po spadku z A klasy zagrał zespół rezerw. O ile w Zabierzowie długo zastanawiano się nad tym, czy w ogóle przystąpi on do rozgrywek, o tyle mecz z Bronowickim zdaje się potwierdzać, że ostatecznie podjęto dobrą decyzję. Liczna kadra, wola walki, determinacja i odpowiedzialne podejście to elementy podstawowe, których jednak wyraźnie temu zespołowi jak dotąd w większości przypadków brakowało. Efektem tych poszczególnych części składowych było pokonanie trzeciej drużyny ubiegłego sezonu w grupie II B klasy - Bronowickiego. Pierwsze trafienie zanotował Juszczak, który przytomnym strzałem pod poprzeczkę wykończył świetne dogranie Koczura. Wynik podwyższył uderzeniem z bliskiej odległości Żurek, po asyście Juszczaka. W drugiej połowie na 3-0 podwyższył Hurko, nie dając bramkarzowi przyjezdnych najmniejszych szans silnym strzałem z 13 metrów. Rozprężeni gospodarze dali się zaskoczyć tylko raz, gdy sytuację sam na sam z Długopolskim wykończył napastnik przyjezdnych.

Zarówno wynik, jak i sama gra oraz forma drugiej drużyny to bardzo przyjemne i pozytywne zaskoczenie dla miejscowych kibiców. Kolejny spawdzian formy w najbliższą sobotę w derbach Gminy Zabierzów. Przeciwnikiem AP Kmity II będzie Potok Więckowice, który w na inaugurację rozbił Topór Aleksandrowice aż 7-1. Zapowiada się więc ciekawe widowisko, gdyż Potok w opinii wielu obserwatorów uchodzi w tym sezonie za jednego z głównych kandydatów do awansu.

Akademia Piłkarska Kmita II Zabierzów - Bronowicki Kraków 3-1 (2-0)

Bramki dla AP Kmity II: Juszczak, Żurek, Hurko

AP Kmita II: Długopolski - Koczur (46' Birut), Wojtaszek, T. Górka, Winiarski - Juszczak, Olesiński, C. Górka (70' Obal), Gęsiorek (62' Datoń) - Hurko, Żurek (75' Dusik)