Dwa mecze w najbliższy weekend w Zabierzowie

W sobotę, 22 sierpnia o godz. 17:00 w meczu drugiej kolejki rozgrywek o Mistrzostwo krakowskiej V ligi, AP Kmita gościć będzie beniaminka rozgrywek - Tęczę Piekary. Dzień później o godz. 17:30 swój pierwszy mecz po spadku z A klasy zagra z kolei drużyna rezerw. Jej rywalem będzie Bronowicki Kraków. Zapraszamy do wspierania obu naszych zespołów.

Tęcza Piekary wywalczyła awans z III grupy krakowskiej klasy A z przewagą dwóćh punktów nad Radziszowianką. W pierwszym meczu sezonu 2015/16 zremisowała w roli gospodarza z innym beniaminkiem - Nadwiślanem Kraków 2-2. Z kolei w meczu III rundy Pucharu Polski na szczeblu PPN Kraków w stosunku 1-0, Tęczę pokonał Prokocim Kraków. Dla porównania Akademia rozpoczęła sezon ligowy od wyjazdowej wygranej z Lotnikiem Kryspinów 4-0 i porażki pucharowej z Cedronką 3-4.

Faworytem przed pierwszym gwizdkiem sędziego wydają się jednak gospodarze. Celem głównym jest oczywiście zdobycie kolejnych trzech punktów, a być może przy okazji pozostanie na pozycji lidera. W Zabierzowie bardzo chcieliby, aby ten stan rzeczy utrzymał się jak najdłużej.

W przypadku rezerw długo zastanawiano się, czy zespół ten w ogóle przystąpi do rozgrywek. Ostatecznie podjęto jednak decyzję, że AP Kmita II wystartuje w grupie II krakowskiej klasy B. Już w pierwszej kolejce, kalendarz rzucił nasz zespół na głęboką wodę, albowiem przeciwnikiem będzie trzeci zespół ubiegłego sezonu - Bronowicki Kraków, który awans do A klasy zaprzepaścił na rzecz Zelkowa dopiero w samej końcówce rozgrywek. W tym przypadku faworytem spotkania będą więc niewątpliwie przyjezdni.