Trudni rywale AP Kmity w nadchodzącym sezonie V ligi

Wydział Gier Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podzielił zespoły w klasach okręgowych na trzy grupy. Akademia Kmita znalazł się ponownie w grupie II. Wydaje się, że najsilniejszej ze wszystkich i trudniejszej niż w poprzednich rozgrywkach.

Podobnie jak przed rokiem w grupie z naszym zespołem znalazły się dużyny takie jak: Borek, Garbarnia II, Kaszowianka, Lotnik Kryspinów, Piast Wołowice, Podgórze, Prokocim oraz Złomex Branice.

Nowe zespoły w stawce to przeniesiona z innej grupy Clepardia Kraków, wracający do regularnych rozgrywek Dalin Myślenice, Świt Krzeszowice (spadkowicz z IV ligi) oraz bardzo solidni beniaminkowie, czyli Nadwiślan Kraków oraz Tęcza Piekary.

W sumie w grupie II krakowskiej okręgówki zagra 14 zespołów, czyli o jeden więcj niż w poprzednim sezonie. Tym samym wreszcie dojdzie do sytuacji, w której nikt nie będzie musiał pauzować w poszczególnych seriach gier. O dwie kolejki wydłuży się także cały sezon ligowy. Szczegółowy terminarz zostanie ustalony 22 lipca.

Przeciwnicy Akademii wydają się zatem bardzo wymagający. Pamiętać trzeba, że MZPN rozważa możliwość zmniejszenia liczby drużyn występujących w V lidze, poprzez zmniejszenie ilości grup od sezonu 2016/17. Taka zmiana wymagałaby w naturalnej konsekwencji spadku większej liczby zespołów z wszystkich grup w obecnych V ligach. Podopieczni Artura Gawła muszą więc od początku szukać punktów w każdym kolejnym spotkaniu, by w czerwcu 2016 w radosnych nastrojach świętować jubileusz 80 - lat piłki nożnej w Zabierzowie.