Końcówka sezonu ligowego z Akademią Piłkarską

Bardzo ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend dla sympatyków AP Kmity Zabierzów. Już jutro o godz. 16:00 (a nie jak wcześniej planowano o 18:00) pierwszy zespół w swoim ostatnim meczu w tym sezonie podejmie trzeci w tabeli Sokół Kocmyrzów. Większy ciężar gatunkowy będzie miał jednak niedzielny mecz pomiędzy rezerwami AP Kmity i Wawelem Kraków, którego stawką jest utrzymanie w A klasie. Początek tego spotkania o godz. 18:30.  

Zmiana godziny sobotniego meczu między Akademią Kmita, a Sokołem Kocmyrzów z 18:00 na 16:00 ma oczywiście związek z wieczornym spotkaniem w ramach Elimiminacji Mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Gruzją. Dzięki temu sympatycy piłki nożnej będą mieli możliwość obejrzenia obu tych widowisk. Dla Sokoła sobotni mecz nie ma większego znaczenia, gdyż wiadomo, że niezależnie od rozstrzygnięć w najbliższych dwóch kolejkach zakończy sezon na 3 miejscu. AP Kmita od pewnego czasu przede wszystkim ma spokój jeśli chodzi o utrzymanie i w tym momencie walczy o jak najlepszą lokatę na koniec rozgrywek. Dla podopiecznych Artura Gawła będzie to ostatni mecz o stawkę w sezonie 2014/15, a dla miejscowych kibiców doskonała szansa na podziekowanie za postawę, która zwłaszcza w rundzie wiosennej zasługuje na uznanie. Wszystko wskazuje na to, że obie drużyny stworzą w sobotnie popołudnie ciekawe widowisko, choć za faworyta trzeba uznać przyjezdnych z Kocmyrzowa. 

Trudne zadanie czeka również w niedzielę rezerwy Akademii, które stoczą bezpośrednią walkę z Wawelem Kraków o utrzymanie na poziomie A klasy. Różnica w tabeli pomiędzy tymi zespołami wynosi tylko trzy punkty. Sytuacja jest dość skomplikowana, gdyż dla Wawelu jest to ostatni mecz w tym sezonie. W pierwszym pojedynku między zainteresowanymi AP Kmita wygrał na wyjeździe 3-1. Tym samym może sobie w niedzielę pozwolić na porażkę, ale nie wyższą niż 0-2. W innym przypadku to właśnie Wawel wyprzedzi w tabeli AP Kmitę. To oczywiście także nie przekreśli szans naszego zespołu na pozostanie w lidze, gdyż za tydzień czeka ich jeszcze mecz wyjazdowy ze Zwierzynieckim. Wszyscy życzyliby sobie, aby jednak już w niedzielę wieczorem zapewnić sobie utrzyamnie w A klasie. 

Dlatego bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków AP Kmity do wsparcia drużyny w tym ciężkim spotkaniu. Pierwszy gwizdek sędziego przy ul. Sportowej 2 wybrzmi o 18:30.